Hakkari'den kara haber

Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Kazan Vadisi girişinde bulunan Kavuşak köyü yakınlarında çatışma çıktı. Çatışmada ilk bilgilere bir üsteğmen şehit oldu, 6 asker yaralandı, 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Kazan Vadisi'nde yaklaşık 15 gün önce kara ve havadan bir operasyon başlatıldı. Güvenlik birimleri, bölgede bir PKK'lı tespit etti. Bu gelişme üzerine bölgeye özel birlik indirildi. Sabaha karşı çatışma çıktı. Çatışmada bir üsteğmen hayatını kaybetti, 6 asker yaralandı. Operasyon sırasında iki sivil yaralandı. Yaralı 2 sivil, Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Çatışma bölgesi Çukurca'dan dönen 4 helikopterden 3'ü Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na, biri ise Yeni Mahalle Fatih Kışlası'na iniş yaptı. Helikopterin iniş yapmasıyla birlikte piste ambulanslar sevk edildi. Bölgedeki sıcak çatışma devam ediyor.

ŞEHİT ÜSTEĞMENİN ANKARA'DAKİ EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü ile yaşanan çatışmada şehit düşen Üsteğmen Aykut Köroğlu'nun Ankara'daki evine ateş düştü.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle yaşanan çatışmada şehit olan Üsteğmen Aykut Köroğlu'nun Ankara'daki ailesine acı haberi vermek için Ankara Merkez Komutanlığı ekipleriyle birlikte sağlık görevlileri de Batıkent Oley-İş Sitesi'ndeki evine geldi. Siteye gelen Merkez Komutanlığı ekipleri, şehit üsteğmenin eşinin Bursa'da olduğunu öğrenince aynı sitede yaşayan kayınvalidesine acı haberi verdiler. Şehidin eşi Sılay Köroğlu ve üç aylık bebeğinin şehidin Bursa'daki anne ve babasının yanında olduğu öğrenildi. A

cı haberin verilmesinin ardından şehidin komşuları, acılı kayınvalideyi teselli etmeye çalıştı. Komşuları şehidin evinin girişine bir Türk bayrağı astılar. Yenimahalle Belediyesi ekipleri de olası bir ihtiyacı karşılamak için hazır bulundu. Şehidin hangi şehirde defnedileceği konusunda henüz karar verilmediği bildirildi.

BİZE ULAŞIN