Başbakan Bakü'de ondan bahsetti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'de düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 12. zirvesine katılıp, 11. Zirve Başkanı sıfatıyla açılış konuşması yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bükü'de düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) Zirvesi'nde yaptığı konuşmada terörü lanetlerken, Pakistan'da Taliban militanlarınca başından vurularak yaralanan 14 yaşındaki Malala Yusufzay ve İstanbul'da vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Fatmanur Çelik'i örnek gösterdi 14 yaşındaki Pakistanlı aktivist Malala Yusufzai, kız çocuklarına eğitim hakkı istediği için Taliban tarafından vurulan kız için de üzgünüz. İstanbul'da da bir kızımızı birisi öldürüyor taciz ediyor. Bütün bunlara karşı BM'de ve uluslararası kurumlar oluşturarak bu işlerin üzerine gitmeyi hem İslami hem de insani bir görev olarak ele almalıyız.

Başbakan Erdoğan Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de başlayan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 12. Zirvesi'nde 11. Zirve Başkanı olarak hitap etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'na(ECO) Türkiye'nin dönem başkanlığında somut ilerlemeler sağlaması ve yeniden yapılandırılması için büyük çaba gösterdiklerini belirterek, üye ülkelerin teşkilatı daha fazla sahiplenmesi gerektiğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN