Elitaş'tan yerel seçim açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, yerel seçimlerin erkene alınması ile ilgili tarih konusunda ısrarları olmadığını belirterek, bu konuda CHP'nin tavrını beklediklerini söyledi. Elitaş, 27 Ekim, 3 veya 17 Kasım tarihlerinin de olabileceğini kaydetti.

Çarşamba 17.10.2012 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 17.10.2012 16:59
ABONE OL
Meclis'te yerel seçimlerin erkene alınması ile ilgili anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından geri gönderilmesi ile ilgili soruları cevapladı.

Yeni bir tarih belirlenip belirlenmeyeceğine ilişkin sorulara Elitaş, MHP'nin imzalarının arkasında olduğunu açıkladığını hatırlattı. Yeniden 367 çıkmamaması halinde referanduma gidilmesi gerektiğine dikkat çeken Elitaş, böyle bir durumun yaşanmaması için CHP'nin destek vermesi gerektiğini ifade etti. Tarih konusunda ısrarlı olmadıklarını aktaran Elitaş, "27 Ekim olabilir, 3 Kasım olabilir, 17 Kasım olabilir. Nitekim CHP 3 Kasım diye telaffuz etmişti." diye konuştu. Bu konuda CHP'nin tavrını beklediklerini aktaran Elitaş, CHP'nin 3 Kasım demesi halinde 'evet' diyebileceklerini kaydetti.