Hatay'a havan mermisi düştü

Asi Nehri'ne düşen top mermisi için Türkiye, sınırdan bomba yağdırdı.

Hatay'ın Hacıpaşa beldesine Suriye'den gelen havan mermisi isabet etti. Mermi bu kez Asi Nehri'nin içine düştü.

Alınan ilk bilgiye göre Hatay'ın Hacıpaşa beldesinde Suriye ile sınır olan noktayı belirleyen Asi Nehri'ne havan mermisi isabet etti. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. Patlamayla ilgili henüz Hatay Valiliği'nden bir açıklama yapılmadı.

ANINDA KARŞILIK VERİLDİ

Suriye'de ateşkesin kapısı aralanmaya çalışılırken, sınırdaki gerginlik giderek artıyor. Son olarak Asi Nehri'ne düşen top mermisi için Türkiye, Suriye'ye karşılık verdi.

Saat 18.00 sıralarında Hacıpaşa Beldesi sınırında meydana geldi. Suriye'nin Derkuş ve İdlip kentlerinde muhalifler ve Suriye askerleri arasında çatışmalar devam ederken, Türkiye ile komşu ülkeyi birbirinden ayıran sınır durumundaki Asi Nehri'ne top mermisi düştü. Top mermisinin suya düşmesi nedeniyle ölen ve yaralanan olmadı.

VALİLİK: KARŞILIK VERİLDİ


Hatay Valiliği, Altınözü İlçesi Hacıpaşa Beldesi'ne bağlı Asi Nehri kenarındaki Çarşamba Çiftliği mevkine düşen top merkezine karşılık verildiğini açıkladı.

Hatay Valiliği internet sitesinde yer alan açıklamada, bugün saat 16.15 sularında Altınözü İlçesi Hacıpaşa Beldesi'ne bağlı Çarşamba Çiftliğine 150 metre, sınıra 3 metre mesafede bir alana Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarından ateşlenen 1 havan topu mermisinin düştüğü kaydedildi. Olayda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığının belirtildiği açıklamada, olayın akabinde değişen angajman kuralları çerçevesinde Hacıpaşa Piyade Hudut Karakolu'ndan karşılık olarak havan atışı yapıldığı bildirildi.

BİZE ULAŞIN