Köylüler teröristleri püskürttü

Iğdır'ın Karakoyunlu İlçesi'ne bağlı Bulakbaşı Köyü tarihi bir direnişe sahne oldu. 6 öğretmeni kaçıran iki terörist köylü baş kaldırınca, 1 saat sonra öğretmenleri serbest bırakmak zorunda kaldı.

Son dönemde eğitim yuvalarını hedef alan PKK bu kez baltayı taşa vurdu. Gündüz gözüyle okul basıp bomba atan teröristlere en anlamlı tepki halktan geldi.

Çocuklar okuldayken 2 terörist 19 öğretmenin bulunduğu öğretmen odasını bastı. Öğrencilerin ve diğer yetkililerin yalvarışlarına aldırış etmeyen PKK'lılar 6 erkek öğretmeni Korhan yaylasına kaçırdı.

KÖYLÜ PEŞLERİNE DÜŞTÜ


Öğretmenlerinin kaçırılması köyde infial uyandırdı. Ateş püsküren köylü, gencinden yaşlısına, çocuğundan kadınına yaylaya doğru yola çıktı. Kalabalık grubu gören teröristler, çatışmayı göze alamadı ve öğretmenleri teslim etmek zorunda kaldılar. Olayı anlatan bir köylünün dediği gibi "Köylü ayağa kalktı"...

Ancak bir vatandaşın devlete sitemi vardı. Köylünün ifadesine göre güvenlik güçlerinin olaydan 3 saat sonra geldiğini söyledi.

KÖYDE BAYRAM VAR

Öğretmenlerine yeniden kavuşan köylülerde endişe ve korku yerini sevince bıraktı. Bulakbaşı Köyü adeta bayram yerine döndü. Minik öğrenciler öğretmenlerine kavuşmanın, büyüklerde ise onları sağ salim geri getirmenin mutluğu vardı.

BİZE ULAŞIN