PKK'lı teröristler okul bastı

Iğdır'da okul basan teröristler öğretmenleri kaçırdı. 1 saat sonra serbest bıraktı.

Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesine bağlı Bulakbaşı Köyü'ne gelen silahlı iki teröristin ilköğretim okulunda görev yapan 19 öğretmenden 6'sını kaçırdığı belirtildi. Öğretmenler 1 saat rehin tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

Kent merkezine 21 kilometre uzaklıkta bulunan Bulakbaşı Köyü'ndeki olay, bugün saat 12.00 sıralarında meydana geldi. Uzun namlulu silahlarla köye giren iki terörist, öğle paydosunda öğretmenler odasına baskın yaptı. Görevli 19 öğretmenden Umut Görkem Sevinç, Ersin Karakaya, Soner Er, Mehmet Koçubaba, Lütfü Atılmış, Abdulllah Enes Er'i silah zoru ile okuldan dışarı çıkardı.

"Öğretmenlerimizi götürmeyin" diye yalvardılar

Teröristlerin okula girdiğini gören köylüler, okul önünde toplanarak öğretmenlerine destek verdi. "Öğretmenlerimizi götürmeyin" diye yalvardıklarını anlatan Köy Muhtarı Mehmet Gültekin, "Teröristler silahlarını halkın üzerine doğrultarark, uzak durmalarını istedi. Öğretmenlerin götürülmesine öğrenciler ağladı. Ama onlar, hiçbir şeyi umursamadı ve 6 öğretmeni Ağrı Dağı'nın Korhan Yaylasına doğru götürdüler. Olayı anında güvenlik güçlerine bildirdik. Daha sonra öğretmenlerin Ağrı Dağı'na götürülüşlerini gözyaşları arasında izledik" diye konuştu.

Serbest bırakıldılar

Olayın ardından güvenlik güçleri, öğretmenlerin kurtarılması için operasyon başlattı. Terör örgütü mensuplarınca kaçırılan 6 öğretmen kısa bir süre sonra serbest bırakıldı.

Iğdır İl Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı ekipler, Bulakbaşı köyü muhtarı Mehmet Gültekin ile öğretmenleri bulundukları yerden minibüsle aldı. Öğretmenler ifadeleri alınmak üzere Taşburan beldesindeki jandarma karakoluna götürüldü.

Olayla ilgili araştırma sürüyor.

BİZE ULAŞIN