23 gün önce taşınmıştı...

İstanbul'da internet bağlamaya gelen şahıs tarafından öldürülen Fatma Nur, öldürüldüğü eve 23 gün önce taşınmıştı. İnterneti ise Antalya'daki annesiyle görüşmek için bağlatıyordu

İstanbul Bahçelievler'de tecavüz edilip, öldürülen üniversite öğrencisi Fatma Nur Çelik'in ailesi SABAH'a konuştu. Büyük umutlarla, "Diyetisyen olsun, şifa dağıtsın" diyerek büyükşehre gönderdikleri kızlarının ölümüyle sarsılan anne Suzan ve baba Ali Çelik, "Hayatımızın ışığı söndü" diyor.

23 GÜN ÖNCE TAŞINMIŞTI
20 yaşındaki Fatma Nur, Antalya'da yaşayan üç çocuklu Çelik Ailesi'nin en büyük çocuğuydu. 3 yıl önce Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü kazandı. 2 yıl öğrenci yurdunda kalan Fatma Nur, 23 gün önce başka bir üniversitede okuyan arkadaşı Sümeyye ile Bahçelievler'de bir eve taşındı. Fakat internet bağlantısı için çağırdığı evli ve bir çocuk babası Cem Karaçay (22), evde tek başına olan talihsiz kıza tecavüz edip öldürdü. Talihsiz kızın cenazesi önceki gün Antalya'da toprağa verildi. Cenazeye katılan ev arkadaşı Sümeyye Küçükoğlu "Onun melek gibi bir kalbi vardı" diyerek gözyaşı döktü.

'ŞİFA DAĞITACAKTI'
Talihsiz Fatma Nur'un Antalya'da Muratpaşa ilçesinde yaşayan ailesi ise perişan. Güçlükle ayakta duran anne Suzan Çelik, kızının fotoğraflarına bakıp, "Dayanacak gibi değil" diyerek gözyaşı döküyor. Fatma Nur'un kardeşleri Ahsen ve Abdullah da annelerini teselli etmeye çalışıyor. Evde taziyeleri kabul eden kuyumcu baba Ali Çelik ise şunları söylüyor: "Diyetisyen olsun, şifa dağıtsın diye gönderdik kızımızı. Acımız çok büyük. Hiçbir ceza yüreğimizdeki acıyı hafifletemez. Bizim çocuğumuz gitti, geriye gelmeyecek. Ancak başka insanların canı yanmasın diye bunun gibi insanlar en ağır cezalar verilsin. İdam cezasının geri getirilmesi gerekiyor. Bu tür olayların önlenebilmesi için cezaların caydırıcı olması gerekir." Suzan Çelik, korkunç olaydan birkaç saat önce kızıyla telefonda görüştüğünü de belirterek, "O gün 'Anneciğim iyi ki bana yemek yapmayı öğretmişsin. Bu sabah evde 5 arkadaşıma kahvaltı hazırladım' diyerek bana teşekkür etti" diye konuştu. Fatma Nur'un çok başarılı bir öğrenci olduğunu da anlatan annesi, "Burada Anadolu lisesinde okudu. Üniversiteyi bitirdikten sonra iyi bir diyetisyen olup, insanları zayıflatarak şifa dağıtmak istiyordu. Üniversite de çok başarılıydı" diye konuştu.

BAŞBAKAN'A TEŞEKKÜR...
Cinayetin ardından Başbakan Erdoğan'ın 16 Ekim'de Azerbaycan'da yaptığı konuşmada, Fatma Nur Çelik ve Pakistan'da Taliban'ın saldırısına uğrayan Malala'nın hikâyesini anlatmasına değinen baba Ali Çelik de şunları söyledi: "Sayın Başbakan'ın samimi, içten yaklaşımı beni mutlu etti. Sağ olsun yaşanan vahşete duyarlılık gösterip, başta Türkiye olmak üzere herkesin dikkatini çekti. Kamuoyu da hala yakından ilgilenmeye devam ediyor. Yurdun dört bir yanından binlerce 'başsağlığı' telefonu geldi. Çok sayıda avukat da arayıp, dava konusunda destek olmak istediklerini söyledi."

Doğum gününde ölüm mesajı...
Fatma Nur Çelik'in doğum günü olan 10 Eylül'de sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yayımladığı mesajında "Dönüş Allah'a. 18'inde de 81'inde de ölüm" yazdığı ortaya çıktı. Genç kız, 2008'de Antalya Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'nde okurken yazdığı 'Özgürlükler Ülkesi' başlıklı bir öyküyle de ödül almış.

BİZE ULAŞIN