Kılıçdaroğlu: Terör azdırıldı

"Bugüne kadarki uygulamalar, terörü sonlandırmak değil, terörü azdırmak şeklinde gerçekleşti" diyen Kılıçdaroğlu hükümetin bu konuda hesap vermesini istedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugüne kadarki uygulamalar, terörü sonlandırmak değil, terörü azdırmak şeklinde gerçekleşmiştir. Bunun hesabının da iktidar tarafından bu halka verilmesi lazım" dedi. Tokat'ta Erbaa'nın MHP'li Belediye Başkanı Ahmet Yenihan'ı ziyaret edip, MHP'li Belediye Başkanının yönettiği Niksar'da halka hitap eden Kılıçdaroğlu, şu mesajları verdi:
(Terör) İktidara ve yöneticilerine sormak gerekiyor. 2002'de bu ülkeyi sıfır terörle devraldınız. Şimdi Türkiye'yi, bir terör bataklığına sürüklediniz. Bugüne kadarki uygulamalar, terörü sonlandırmak değil, terörü azdırmak şeklinde gerçekleşmiştir. Bunun hesabının iktidar tarafından halka verilmesi lazım.
Düşmanlarıyla bir arada olmayan ama düşmanın bile saygı gösterdiği yeni bir yönetime ihtiyacımız var. Bütün komşularla düşman değil, dost olmaya ihtiyacımız var. Suriye'ye neredeyse savaş açtık.
Belde belediye başkanlıklarını kapatıyorlar. Hangi gerekçeyle kapatıyorsunuz? 100 yıllık belediyeler var burada. Kapatılması için halkın oyuna başvurulması gerekir.
Gittiler, görüşmeler yaptılar PKK ile. Ne dedik? 'Siz görüşüyorsunuz.' Ne dediler. 'Bunu söyleyen şerefsizdir'. Çıktı mı ortaya, görüştüler mi? Vatandaşa yalan söylediler mi? Söylediler. Yalancıdan devlet adamı, başbakan, bir partinin genel başkanı olmaz. Halkına yalan söyleyen yarın halkını satarsa, sakın bunu da unutmayın ve şaşırmayın. Erbaa'daki programının ardından Niksar ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, ilçe girişinde partililer ve vatandaşlarca karşılandı. Kılıçdaroğlu'nu karşılayanlar arasında Niksar'ın MHP'li Belediye Başkanı Duran Yadigar da yer aldı.

BİZE ULAŞIN