Demirel'den "Suriye Krizi" yorumu

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Türkiye ile Suriye arasında yaşanan gerginliğin ilerleyen günlerde düzeleceği düşüncesinde olduğunu ifade ederek, "Kara gün kararıp kalmaz. Mutlaka gecenin sabahı vardır. İnşallah her şey düzgün hale gelir dedi.

Kurban Bayramı tatili için Sapanca'ya gitmek üzere Ankara'dan yola çıkan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Bolu Dağı'nda bulunan Highway Outlet Alışveriş Merkezi'nde mola verdi. Tesislerde İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ve Highway Outlet Genel Müdürü Hasan Umur tarafından karşılanan Demirel, ikiliyle bir süre kapı girişinde sohbet etti. Geçtiğimiz günlerde hastanede tedavi gören ve enfeksiyon kapmaması için tokalaşması uygun görülmeyen Demirel, kimseyle tokalaşmadı.

Daha sonra alışveriş merkezine girerek restorana geçen Süleyman Demirel, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurban Bayramı tatili için Sapanca'ya gitmek üzere yola çıktığını söyleyen Demirel, "Tatil geçirmeye gidiyorum. Özel bir gezi. Kimseye ağırlık ve zorluk vermek istemiyorum. Ama yine beni karşılıyorlar. Halkımızın Kurban Bayramı hayırlı olsun. Kurban sonrasında Türkiye'de ve dünyada her şey düzenli olur, barış olur. İçeride ve dışarıda insanlar birbirleri ile geçim içinde olur. Barışa herkesin katkıda bulunması lazım. Bu düşünce ile Türkiye'de bayramın iyilikler getirmesini diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın bayramlarını kutluyorum diye konuştu.

Türkiye ile Suriye arasında yaşanan gerginliği de değerlendiren Demirel, "Zaman pek çok şeyi siler süpürür. Bütün mesele, iyi niyeti kaybetmemek lazım. Herkese sesleniyorum; siyasi maksadım yoktur, siyaset üstüyüm, Türkiye'de barışın teşvik edilmesine yardımcı olalım. Herkes yardımcı olsun. Ve bu olursa netice iyi günlere gidilir. Gidilecektir de. Bugün geçicidir. Bugünkü zorluklar da geçicidir. Milletimizin büyük sıkıntılar içinde olduğunu biliyorum. Ve kurban Bayramı'ndan hayırlar umuyorum. Hep umduk, ummaya da devam edeceğiz. Kara gün kararıp kalmaz. Mutlaka gecenin sabahı vardır. İnşallah her şey düzgün hale gelir dedi.

Açıklamaların ardından yemek yiyen Demirel, daha sonra karayoluyla Sapanca'ya hareket etti.

BİZE ULAŞIN