CHP'li Aygün'e şok suçlama

Eski JİTEM'ci, Ergenekon savcısına milletvekili Sinan Aygün'ün 4 yıl önce "AK Parti'li vekillerin dosyaları Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda hazır. Darbe yapılınca hepsi çarmıhta asılacak" dediğini anlattı

Eski JİTEM elamanı ve köy korucusu B. A., Ergenekon savcılarına talimatla verdiği yazılı ifadede Ergenekon davasının tutuksuz sanığı, CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün hakkında şok iddialarda bulundu. B. A., 2008'de Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı'yken Sinan Aygün'ün Mardin'e bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiğini, kendisine bu ziyarette eşlik ederek birkaç arkadaşı ile birlikte korumalık yaptığını söyledi. Heyet ile sohbet etme fırsatı bulduklarını anlatan B. A., Aygün'ün darbe beklentisi içinde olduğunu gözlemlediğini şu sözleriyle aktardı: "Hep birlikte Batman Hasankeyf'e gittik. Yolda giderken konu AK Parti ve Ergenekon'a gelmişti. Aygün; 'AK Parti milletvekillerinin dosyaları Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda hazır. Yapılacak darbede hepsi çarmıhta asılacak, bunların hepsi vatan haini. Devleti satıyorlar her şeyi özelleştirdiler. Bunlara darbe yapmanın zamanı. Nerede demokrasi, nereye kadar gidecekler bunlar' demişti."

YEŞİL YAŞIYOR

Yeşil kod adlı JİTEM elemanı Mahmut Yıldırım hakkında da önemli iddialarda bulunan B. A., "Yeşil'in ortaklaşa petrol ve dinlenme tesisi bulunmakta. Ankara Gölbaşı'nda mülk sahibi. Yeşil'in restoran ve dükkânlarının kirasını oğlu almakta" dedi. Yıldırım'ın Mersin'in Silifke ilçesinde kaldığını iddia eden B. A., "Bir köy evinde kalıyor. Yeşil JİTEM'e çalışıyordu. Olsa olsa onlar Yeşil'i koruma altına alır. Yeşil'in elinde faili meçhul cinayetlerin video kayıt kasetleri mevcut. Yeşil'i öldürmezler. Öldürüleceğini düşünüyorsa elindeki kasetleri sağlam bir yereadama teslim eder. Yeşil, halen yaşıyor ve daha 2-3 hafta önce Diyarbakır'a geldiğini duydum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN