Muhammet'e, cam bölmenin dışından sazla ninni tedavisi

Kaynar süt kazanına düşen Erzurumlu Muhammet Emir'in en sevdiği şey, saz eşliğinde dinlediği ninnilerdi. Teyzesi ve amcası şimdi, cam bölmenin önünde saz çalarak moral veriyor

Erzurum'da süt kazanına düşerek feci şekilde yanan 3 yaşındaki Muhammet Emir'in teyzesi ve amcası, ona her gün cam bölmenin dışından telefon aracılığıyla saz çalıp ile ninni söyleyerek acılarını unutmasını sağlıyor.

BÖLMEYE GİRİŞ YASAK

Erzurum'un Köprüköy ilçesinde yaşayan Aslan Ailesi'nin tek oğlu olan 3 yaşındaki Muhammet Emir Aslan, 1 Ekim günü bahçede bisiklet sürerken anneannesinin kaynaması için ateş üzerine bıraktığı süt kazanının içine düştü. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve vücudunda ikinci derece yanıklar olan küçük çocuk, yoğun bakıma alındı. Enfeksiyon kapmaması için kimseyle görüştürülmeyen küçük çocuğun yakınları onu ancak cam bölmenin dışından görebiliyor. Muhammet Emir'in 16 yaşındaki teyzesi Buket Güven ve 19 yaşındaki amcası Reşat Aslan ise talihsiz çocuğa moral vermek için ilginç bir yola başvurdu. Evde Muhammet Emir'in kendilerinin saz çalıp türkü söylemesinden çok hoşlandığını belirten Güven ve Aslan, cam bölmenin dışındaki telefon aracılığıyla yeğenlerine saz çalıp ninni söylüyor. Muhammet Emir de telefonun diğer ucundan da olsa gelen saz sesi sayesinde acılarından bir nebze olsun kurtuluyor. Doktorlar da sazlı-sözlü tedavinin Muhammet Emir'e iyi geldiğini belirterek, hastalar için en iyi tedavinin moral olduğunu vurguluyor.

'YETER Kİ ACISI DİNSİN'
Teyze Buket Güven yeğenini çok sevdiğini ve onun çektiği acılara dayanamadığını söyleyerek, "Sık sık ziyaret ederek ona saz çalıyorum. Saz dinlemeyi çok sevdiği için böyle bir yola başvurduk. İlk 10 gün hiç sırt üstü yatamadı. 10 günü uykusuz geçirdi. Şimdi ise yapılan ameliyatlar sonrasında sırt üstü yatabiliyor. Yine ağrıları devam ediyor. Ben de onun ağrılarını dindirmek ve biraz olsun mutlu edebilmek için çok sevdiği sazı getirdim. Ben çalıyorum amcası söylüyor" diyor.

BİZE ULAŞIN