Şahin: 'Trafik kazalarında azalma var'

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 'Uyguladığımız özel önlemler sayesinde 2011 yılının Ramazan ayı ile 2012 yılının Ramazan ayında trafik kazalarında yüzde 30 azalma olduğunu yüzde 20 oranında ise can kaybında azalma olduğunu belirtmek isterim. Bu yeterli mi yetersiz. Bir can da gitse bu bizi milletçe üzüyor' dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu'nun Fatsa İlçe Belediyesi'nde vatandaşlarla bayramlaşma törenine katıldı. Fatsa Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen bayramlaşma törenine AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca da katıldı.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'ın, devam eden projelerinden bahsetmesinin ardından İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bayram tatillerinde gereksiz acelecilikler yapıldığını ifade ederek, 'Sürücülerde bir an önce bir yerlere bir an önce ulaşma telaşı var. Bu yanlışlık bize zaman zaman can kaybına neden oluyor. Yollar çok düzgün olduğu halde sürücü hataları yüzde 90 seviyelerinde. Uyguladığımız özel önlemler sayesinde 2011 yılının Ramazan ayı ile 2012 yılının Ramazan ayında trafik kazalarında yüzde 30 azalma olduğunu yüzde 20 oranında ise can kaybında azalma olduğunu belirtmek isterim. Bu yeterli mi yetersiz. Bir can da gitse bu bizi milletçe üzüyor. Yine bu bayramda trafik kontrollerini havadan, karadan hatta bazı noktalarda denizden sıklaştırdık. Amacımız sürücülere ceza kesmek değil, hiç kimsenin canı acımamasıdır. Bu amaçla Bakanlık olarak tedbirlerimizi yoğunlaştırdık' dedi.
Eskiden bayramlar üzerine türküler söylendiğini belirten Şahin, 'Gidilemeyen yerler için, görüşülemeyen dostlar için bayram gelmiş neyime yerine şimdilerde bayram geldi evime türküsünü söylüyoruz. Ülkemizde artık insanlar birbirine çok daha duyarlı. İnsanlar günümüzde bayramı da cenazeyi de düğünü de paylaşarak azaltmaya ya da çoğaltmaya çalışıyor. Biz birbirimizin tanıdığı gibi akrabası gibiyiz' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN