Şırnak kent merkezinde roketatarlı saldırı: 1 şehit

Kent merkezindeki 4 ayrı noktaya roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenleyen teröristler bir polisi şehit etti, iki terörist yakalandı

Şırnak kent merkezindeki polis noktalarına PKK'lı teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırılarda 1 polis şehit oldu, 2 terörist yakalandı. Hakkâri'deki patlamada ise 1 çocuk yaralandı. Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK mensuplarınca Şırnak Valiliği binası önündeki polis noktası, Emniyet Müdürlüğü binası, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, asker ve polis ailelerinin kaldığı Gündoğdu mahallesindeki Tekser lojmanlarına yönelik roketatar ve uzun namlulu silahlarla eşzamanlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerince karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Saldırıda yaralanan polis memurlarından İbrahim Engin, Şırnak Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak şehit oldu. Saldırıdan sonra araçla kaçmaya çalışan iki terörist sağ olarak yakalandı. Başlatılan geniş çaplı operasyon sürüyor.

BİR ÇOCUK YARALANDI

Hakkâri'nin Berçelan mahallesinde de özel harekât polisinin bulunduğu kontrol noktasına yaklaşık 100 metre uzaklıkta, bir patlama meydana geldi. Patlamada, 9 yaşında bir çocuk yaralandı. Yaralı çocuk ambulansla Hakkâri Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Patlamaya ilişkin bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Patlamanın ardından yolu trafiğe kapatan güvenlik güçleri, geniş kapsamlı inceleme başlattı.

BİZE ULAŞIN