Asker adayları hastaneye gitmekten kurtuldu

1111 sayılı Askerlik Kanunu'nda yapılan değişiklikle bundan sonra yükümlülerin muayeneleri askeri hastanelerin yerine aile hekimlerince yapılacak.

Siirt Sanayi ve Ticaret Odası'nda düzenlenen toplantıda konu aile hekimlerine anlatıldı. İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr Eda İçbay, Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Yasin Onay, Siirt Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ali Kaptan, Siirt Askeri Hastanesi Baştabibi, dahiliye uzmanları ve aile hekimleri katıldı.

Halk Sağlığı Şube Müdürü Uz.Dr.Eda İçbay, "1111 sayılı Askerlik Kanunu'nun 14. maddesinde yapılan değişiklik ile yükümlülerin sağlık muayeneleri Türk Silahlı Kuvvetleri sağlık yeteneğine ilişkin yönetmeliğinde belirtilen usul ve esaslara göre yapılacaktır. Bu muayeneler askerlik şubesinin bulunduğu yerde, öncelikle varsa kayıtlı olduğu aile hekimi tarafından yoksa Toplum Sağlığı Merkezince görevlendirilecek hekim tarafından yapılacaktır. Bugünkü seminerde mevzuatta yapılan değişiklikler konusunda aile hekimlerine bilgilendirme yaptık" dedi.
BİZE ULAŞIN