CHP'de istifa keşmekeşi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın istifasını istediği iddia edildi, ancak bu iddia Kılıçdaroğlu ve Oğuz Kaan Salıcı tarafından yalandı.

Salıcı, dün Taksim'deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni sırasında askerlere "Sizin korumanız gereken cumhuriyete biz sahip çıkıyoruz" demişti.

HABERLER TAMAMEN GERÇEK DIŞIDIR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın istifasını istediği yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Keskin, iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Adnan Keskin, şunları söyledi:

''Böyle bir olay yoktur. Bazı yayın organlarında benim Genel Başkana bu konuda bir telkinde bulunduğuma ilişkin haberler de yer almaktadır. Bunlar da gerçek dışıdır. Ben Genel Başkanla bu konuyla ilgili herhangi bir görüşme yapmadım. Genel Başkandan da bu konuyla ilgili herhangi bir girişimde bulunmasını istemedim. Zaten Genel Başkanın böyle bir girişimi olsa öncelikle benim haberim olur, il başkanının haberi olur. Biraz önce il başkanımla görüştüm, genel başkanın böyle bir talebi, isteği yok. Salıcı'nın istifasının istendiği haberleri gerçek dışıdır.''

BİZE ULAŞIN