İçişleri Bakanlığı'ndan montaj açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan, I. Meclis önündeki kutlamalara ilişkin, ''İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, helikopterle denetim yaptığına dair bazı internet sitelerinde yer alan montajlı fotoğrafı, kasıtlı ve gerçeği yansıtmayan bir içeriğe sahiptir'' açıklaması yapıldı.

Bakanlık açıklamasında, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarınca, dün I. Meclis önünde gerçekleştirilen kutlamaya polisin müdahalesini, Bakan Şahin'in helikopterle havadan izlediğini ima eden bir fotoğrafın bazı basın yayın organlarında kullanıldığı belirtildi.

Söz konusu fotoğrafın, Bakan Şahin'in daha önce helikopterle yaptığı bir seyahat sırasında çekilen bir fotoğrafının kurgulanmış hali olduğu ifade edilerek, ''Polisin müdahalesi sırasında Bakan Şahin, AKM'deki törende bulunuyordu. Söz konusu fotoğraf, Bakan Şahin'in, polisin müdahalesini helikopterden izliyormuş algısı oluşturuyor.

Bakan Şahin, müdahalenin ardından, grubun Anıtkabir'e yürüyüşü sırasında havadan incelemeler yapmıştır. Şahin'in, helikopterle denetim yaptığına dair bazı internet sitelerinde yer alan montajlı fotoğrafı, kasıtlı ve gerçeği yansıtmayan bir içeriğe sahiptir.

BİZE ULAŞIN