Saldırı hazırlığındaki 8 PKK'lı öldürüldü

Beytüşşebap ilçesine saldırı hazırlığındaki PKK'lılardan 8'i düzenlenen operasyonla öldürüldü. Polisin şehit edilmesiyle ilgili ise 3 kişi gözaltında

Şırnak'ta önceki gün akşam saatlerinde kent merkezine sızma girişimi yaparak İl Emniyet Müdürlüğü lojmanları, askeri lojmanlar, valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü binalarına uzun namlulu silahlarla saat 17.00'de eşzamanlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda valilik binasında bulunan polis noktasında görevli polis memuru İbrahim Engin şehit olmuştu. Saldırının ardından düzenlenen operasyonlarda 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Bu ilk saldırıdan 3 saat sonra Beytüşşebap ilçesi Uzungeçit beldesine PKK'lıların düzenlemek istediği saldırı, asker ve köy korucularının ortak operasyoları esnasında farke edildi. Bölgeye sevk edilen insansız hava aracı tarafından takip edilen terörist gruba önce taarruz helikopteri müteakiben uçaklarla operasyon gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda 8 PKK'lı öldürüldü. Şırnak Valiliği tarafından heri iki olayla ilgili yapılan açıklamada ise "Vatandaşların yayla ve meralarda huzurlu bir şekilde dolaşmasına, bölgenin gelişmesine ve refahın artmasına devamlı engel olmaya çalışan, bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar halkın desteğiyle ve kararlılıkla devam etmektedir" denildi.

PARS KAMPLARI VURDU

Bu olayın ardından ise 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü'ndeki Pars Filosu'na bağlı uçaklar art arda havalandı. Saat 21.00'de havalanan 2 F-16 uçağı, Beytüşşebap kırsalındaki PKK'lı grubun kaçış güzergahlarını bombaladı. İnsansız Hava Araçları'nın Şırnak- Irak sınır hattında aldığı görüntüler üzerine 4 F-16 savaş uçağı bu kez saat 21.30'da havalanıp Kuzey Irak'taki Zap ve Metina kamplarında belirlenen hedefleri bombaladı. Saat 01.00 sıralarına kadar bombardıman devam ederken, aralarında uçak savar mevzilerinin de bulunduğu hedefler, nokta atışıyla vuruldu.

BİZE ULAŞIN