"10 yaşındaki çocukları kandırıyorlar"

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, ''Terör örgütü artık yetişkinleri kandıramadığı için 10 yaşındaki çocuklara kadar düşmüştür. Onları kandırıp, onları kaçırıp kötü emellerine alet etmektedir'' dedi.

Vali Coş, Adana Şehit Aileleri Lokali'nde, şehit ailelerine yönelik gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gelişmesini istemeyen güçlerin, ekonomik ve bilimsel gelişmeye harcanacak paranın terörle mücadeleye harcanmasına neden olduğunu kaydetti.

Bu yıl itibariyle 165 şehit verildiğini, buna karşılık binden fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Coş, şöyle devam etti:

''İstiklal Harbi'nde olduğu gibi, Çanakkale'de olduğu gibi, bizim birlik ve beraberliğimiz sürdükçe, gerekirse binlerce, on binlerce şehit vereceğiz ama onlar hiçbir zaman amaçlarına, emellerine ulaşamayacak. Terör örgütü artık yetişkinleri kandıramadığı için 10 yaşındaki çocuklara kadar düşmüştür. Onları kandırıp, onları kaçırıp kötü emellerine alet etmektedir. Bunların amacı Kürt kökenli veya Zaza kökenli vatandaşların haklarını savunmak değil, bunların amacı mali suç imparatorluğunu ayakta tutabilmektir. Bunların amacı, milyarca dolarlarla ifade edilen büyük servetin yönetimini ellerinde tutabilmektir. Terör örgütünün cezaevindeki elebaşı diyor ki 'zayiat vermekten kaçınmayın' Yani bunlar, kandırdıkları çocukların ailelerinin acısını da düşünmüyor.''

BİZE ULAŞIN