'Seçimde alamadılar terörize ediyorlar'

Ulus'taki olaylar nedeniyle CHP'yi eleştiren Erdoğan "Milletten alamadıkları gücü ve yetkiyi, sokakları terörize ederek, Mustafa Kemal'i kendilerine siper ederek devşirmeye çalışıyorlar" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlaması ve çıkan olaylar nedeniyle CHP'ye yüklendi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:
CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMAK BU DEĞİL: Eski Meclis binasının bahçesine cebren ve hile ile girmek, Cumhuriyete sahip çıkmak değildir. Bunu böyle bilin. Ankara'da milletten alamadıkları gücü ve yetkiyi, sokakları terörize ederek, Türk bayrağını, Gazi Mustafa Kemal'i kendilerine siper ederek devşirmeye çalışanları esefle gördük. Sen millete rağmen illegal örgütlerin peşine takılarak böyle bir eylemi, sokağı terörize ederek gerçekleştirdin. Bu toplantı CHP'nin müracaatıyla yapılmış değildir. Ankara'da 8 tane toplantı yeri var. Niye buralarda değil de yasaklı olan yerde yapıyorsun?
CHP KAFASI: CHP İstanbul İl Başkanı törenler sırasında orada bulunan subaylara dönüp, 'Sizin korumanız gereken cumhuriyete biz sahip çıkıyoruz' diyor. Tutuklanan subayların esir alındığını iddia ediyor. Anlatmaya çalıştığım CHP kafası tam da bu kafadır. .
ŞEKERİ ALINMIŞ ÇOCUK GİBİ: Cumhuriyeti elitlerin, bir avuç seçkinin eline, kifayetsiz muhterislerin tasallutuna teslim etmedik, etmeyeceğiz. Gönüllerindeki diktatörlüğü hortlatmak isteyenlere asla geçit vermeyeceğiz. Seçim sandığında alamadıklarını sokakları terörize ederek almak isteyenler, hüsrana uğramaya devam edecektir. Ana muhalefet partisi genel başkanını sorumlu davranmaya, cumhuriyetin hem lafzına hem özüne saygılı olmaya davet ediyorum. İlkokul müsameresi havasında, şekeri elinden alınmış çocuk havasında siyaset yapılmaz.
HAKKÂRİ'DE NİYE BAYRAKLA DOLAŞMADIN?:
Birileri 'Apo'nun bayrağına müsaade ediliyor da Türk bayrağı ve Atatürk posterine niye müdahale ediliyor' diyor. Yazıklar olsun size! Bu nasıl köşe yazarlığı, bu nasıl haddini bilmezlik! Güvenlik güçlerimiz her yerde, bölücü başının resimlerinin, kendilerine ait paçavranın asılmamasına yönelik verdikleri mücadele ortadayken, nasıl oluyor da 'Türk bayrağı, Atatürk engellendi' diyebiliyorsunuz? Hipodromda bulunanlar herhalde ellerinde Atatürk posteri ve Türk bayrağından başkasını taşımadılar. CHP'liler son seçimde Hakkari'de BDP ile anlaşma yaptılar. Bir tane Türk bayrağını o gün meydana çıkaramadılar. Ulus'ta Türk bayrağı ile dolaşmak kolay, Hakkari'de niye dolaşamadın Türk bayrağı ile?
BAKANLARIN YUHLANMASI: Sinan Erdem Spor Salonu'nda yaşananların milletimizin nezdinde kıymeti harbiyesi olmadığını biliyoruz ama Türkiye'nin imajına zarar veriyor. Lobiler yaparak inşa ettiğimiz dev 16 bin 500 kişilik bu salonda dünya basketbol şampiyonasını aldık. Kupa töreninde benzer bir olayı yine aynı grup yaptı. Türkiye'miz 2020 Olimpiyatlarına aday. Böyle bir seyircinin olduğu ülkeye, şehre olimpiyat verilir mi?

BİZE ULAŞIN