Sivil araca hain saldırı

Tunceli'de jandarma karakoluna erzak taşıyan sivil aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 kişi hayatını kaybetti.

Tunceli-Ovacık karayolunun 35. kilometresinde bulunan aşağı Torunoba Jandarma Karakolu'na erzak bırakan, plakası öğrenilemeyen sivil pikap dönüşe geçtikten kısa bir süre sonra patlama meydana geldi. Patlama sonucu araçtakilerden Taner Tokmak, hayatını kaybetti.

Aynı araçta bir kişinin daha bulunduğunun belirtilmesi üzerine arama çalışmaları başlatıldı. Patlamanın ardından güvenlik güçlerince olay yerinde yapılan incelemede, pikapta bulunan Süleyman İşcan'ın da cesedine ulaşıldı. Patlamada yaşamını yitiren İşcan ve Taner Tokmak'ın cenazeleri, otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Patlamanın nedeninin karakola yakın mesafede yola önceden döşenen mayın olduğu belirtildi. Olaydan sonra bölgede teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

SAVCI SUİKASTIYLA İLGİLİ GÖZALTINA ALINMIŞ

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, '30.10.2012 günü saat 17.05 sıralarında ilimiz Ovacık İlçesi Aşağıtorunoba Jandarma Karakol mıntıkasında teröristlerce yola döşenen EYP'nin patlatılması sonucu Ford marka sivil bir araç zarar görmüş olup, iki vatandaş hayatını kaybetmiştir' denildi.

Patlama sonucu hayatını kaybeden Taner Tokmak ve Süleyman İşçi'nin cenazeleri, helikopterle Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayda hayatını kaybeden Kakber köyünde ikamet eden Süleyman İşçi, Ovacık ilçesi Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun'un öldürülmesi olayıyla ilgili olarak bir süre gözaltına alınmıştı.

BİZE ULAŞIN