Çatışmaların gölgesinde 10 Kasım

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesindeki 10 Kasım törenleri, sınıra sıfır noktadaki Suriye'nin Rasulayn bölgesinde meydana gelen çatışmaların gölgesinde gerçekleştirildi.

Ceylanpınar'da 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni, Ceylanpınar Kaymakamlığı'nın önündeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Törene, Kaymakam İbrahim Cenet, Belediye Başkan Vekili ve Garnizon Komutanı da katıldı. Törende; Kaymakamlık, Garnizon ve Belediye'nin çelenkleri Atatürk Anıtı'na konulurken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından tören sona erdi.

Tören sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaymakam Cenet, yeni bir durum olması halinde Şanlıurfa Valisi'nin konu hakkında açıklama yapacağını aktararak, geçtiğimiz Perşembe ve Cuma günleri Suriye sınırındaki çatışmalardan dolayı tatil edilen okulların durumunun ise, bölgedeki çatışma ve gelişmelere göre yeniden değerlendirmeye alınacağını ifade etti. Cenet, sınırda yer yer havan seslerinin geldiğini, ancak durumun son 2 güne göre daha iyi olduğunu belirtti.
BİZE ULAŞIN