İzmir'de canlı Atatürk portresi

Türkiye'de bir ilke imza atan 2 bin 400 İzmirlinin oluşturduğu canlı Atatürk silüeti izleyenleri büyüledi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 74. yılında ülke genelinde anıldığı törenlere İzmir'de yaşanan bir ilk damgasını vurdu. Günler öncesinden yapılan hazırlıkların bugün itibari ile tamamlanmasının ardından yürekler Ata'nın bir parçası oldu ve izleyenlere harikulade bir görsellik sunuldu.

Konak Belediyesi tarafından organize edilen törene çok sayıda gönüllü vatandaş katılırken, Belediye Başkanı Hakan Tartan da binlerce kişi ile birlikte Ata'yı oluşturan siluetin içerisinde yer aldı. Vatandaşlar saatlerin 12.00'yi göstermesinin ardından üzerlerindeki siyah kıyafetlerle kendilerine dağıtılan numaralara göre yerlerini aldı.
Milli birlik ve bütünlük çağrılarında bulunan vatandaşlar, 'Sadece sosyal paylaşım siteleri üzerinde birlik ve bütünlük çağrısı yapılmamalı. Atatürk'ü anlamak ve anlatmak yetersiz kalırken, onun bir parçası olmak da ifade edilemeyecek bir duygu. Bizler bugün hür ve bağımsız yaşıyorsak unutmayalım ki Atatürk sayesinde. Bunun ilk kez İzmir'de gerçekleşmesi ise ayrı bir duygu' dediler.

Yaşanan özlemi coşkuyla buluşturan silueti izleyen vatandaşlar, 'Türkiye'de ilk kez İzmir'de olması ayrı bir mutluluk. İzmir yine her zamanki gibi son damgayı vurdu. Biz hem dindarız hem Atatürkçüyüz. İzlediğimiz anlar gözyaşlarımızı tutamadık. Harika bir duygu. Konak Belediyesi'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz' diyerek duygularını dile getirdi.

BİZE ULAŞIN