17 şehidin kimlikleri belirlendi

Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda teknik arıza ve sis nedeniyle düşen helikopterde şehit olan 17 askerin kimlikleri belirlendi.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda sis nedeniyle düştüğünü söyledi. Vali Aydın, helikopterde bulunan 3 subay, 4 astsubay, 1 uzman çavuş ve 9 uzman erbaş olmak üzere 17 askerin şehit olduğunu açıkladı. Helikopter kazasında şehit olan askerlerin isimleri ise şöyle:

''Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici (Kırklareli),
Jandarma Kıdemli Çavuş Hakan Gemici (Giresun),
Jandarma Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın (Bartın),
Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Çelik (Kayseri),
Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan (Diyarbakır),
Jandarma Uzman Çavuş Eren Kızılgedik (Kars),
Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş (Erzurum),
Jandarma Uzman Çavuş Erdal Tekin (Adana),
Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy (Tokat),
Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse (Kahramanmaraş),
Jandarma Uzman Çavuş Onur Karasungur (Kayseri),
Jandarma Uzman Çavuş Serkan Perişan (Gaziantep),
Jandarma Uzman Onbaşı Yusuf Tüfekçi (Gümüşhane),
Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin (Manisa),
Pilot Üsteğmen Yakup Çınar (Kars),
Uzman Hava Teknisyen Vedat Avcı (Afyonkarahisar)
ve Jandarma Uzman Onbaşı Mesut Şeker. (Konya)

17 ASKERDEN BİRİ GİRESUN BİRİ DE GÜMÜŞHANELİ

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici ile Gümüşhaneli Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi (22) hayatlarını kaybetti.Bir süre önce evlenen Gemici'nin Giresun'un Keşap ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, Yusuf Tüfekçi'nin ise Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Akçal köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

TAYİNİ BİR HAFTA ÖNCE SİİRT'E ÇIKMIŞ


Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında düşen askeri helikopterde şehit düşen 17 askerden Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici'nin bir hafta önce Konya'dan Siirt'e tayin olduğu öğrenildi.

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Jandarma Özel Harekat Timi'nden yer alan Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici (24) hayatını kaybetti. Giresun'un Keşap ilçesinde oturan ve 18 Eylül 2012 tarihinde hayatını Elif Gemici ile birleştiren Hakan Gemici'nin Konya'dan bir hafta önce Siirt'in Pervari ilçesine tayini çıktığı öğrenildi.

Acılı ailenin Keşap ilçesindeki evine gelen Giresun Jandarma Alay Komutanı Selahattin Acar, baba Kemal ve ve anne Fatma Gemici'ye baş sağlığı diledi. Baba Kemal Gemici'nin inşaatlarda kartonpiyer ustası olarak çalıştığı ve 2'si kız olmak üzere 4 çocuğunun bulunduğu öğrenildi.

Amca Yavuz Gemici, yeğeninin şehit olması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada 'Vatan sağolsun. Her defasında bunu söylüyoruz. Yine de bu kelimenin arkasına sığınıyoruz. Beklemediğimiz genç bir fidanı daha toprağa vereceğiz' dedi.

BİZE ULAŞIN