Başbakanlık'ta kritik toplantı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile birlikte son gelişmeler başta olmak üzere Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son gelişmeleri değerlendirmek üzere Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Başbakanlık Resmi Konut'ta topladı. Toplantıya ayrıca Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da katıldığı öğrenildi.

Gazetecilere öğle saatlerinde duyurulan kritik toplantıyla ilgili bir 'Değerlendirme Toplantısı' olacağı bilgisi verildi.

Başbakanlık Resmi Konut'ta devletin zirvesinin buluştuğu kritik toplantıda, terör ve Suriye konularının görüşülmesi bekleniyor. Özellikle Suriye'den Ceylanpınar'a düşen bombalar ve Türkiye sınırının hemen dibinde Esad rejimine ait uçakların gerçekleştirdiği saldırıların masaya yatırılması tahmin ediliyor. Sınırda herhangi bir kötü senaryoya karşı alınacak tedbirler ve atılması muhtamel adımların masaya yatırılması beklenen toplantıda ayrıca terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar ve elde edilen istihbaratların da konuşulması bekleniyor.

Son gelişmelerin değerlendirildiği toplantı 1 saat 45 dakika sürdü.

BİZE ULAŞIN