Başkanlar yeni yasadan umutlu

Beşir Ayanoğlu (Mardin): "İnanç ve kültür tarihi açısından bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Mardin Büyükşehir olmayı hak ediyordu."
Sabri Abi (Van): "Van büyük bir felaketten çıktı.. Depremde alt ve üst yapı ciddi tahribata uğramıştı. Büyükşehir olduktan sonra bu sıkıntıların giderilmesine önemli bir katkı sağlayacaktır. "
Ahmet Eşref Fakıbaba (Şanlıurfa): "Büyük şehir olacak iler için iller bankasından gelen pay arttırılarak
öncedenhazırlık yapılmalıydı. Herkese hayırlı olsun."
Mustafa Poyraz (K.Maraş): "Uzun vadeli düşünüldüğünde hem ülkenin kaynaklarının israf edilmemesi hem de getirileri açısından ülkenin menfaatine. En önemlisi belediyelerin geliri en az 2,5 kat artacak."
Ahmet Çakır (Malatya): "Yerel yönetimlerin daha da güçlenmesi, tek elden bir kent planlanması, imar bütünlüğü, düzenli şehirleşme, altyapı, içme suyu ve şehir planlaması açısından önemli kazanımlar sağlayacak.
Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu (Trabzon): "Trabzon için yılların hayali gerçek oldu, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.
İsmail Ok (Balıkesir): Şehrimiz içinde iyi olacak. Ama bütün köy ve kasabalar büyükşehre bağlı olacak. Balıkesir'in köy sayısı çok fazla. İstanbul ve Kocaeli'deki modelin tıpa tıp Balıkesir'e uymasını beklemek son derece yanlıştır.
Özlem Çerçioğlu (Aydın): "Altyapı ve üst yapıyı tek elden yöneterek daha sağlıklı bir şehir oluşturmamızı, daha hızlı ve ahenkli gelişmemizi sağlayacak. Yatırım da 3-4 kat artacak.
Cengiz Ergün (Manisa): "Yasa halkın görüşü alınmadan çıktı. Özellikle iki ilçeye ayrılan Manisa'da ilçe belediyelerinin isimleri baskıyla belirlendi. "
Osman Zolan (Denizli): "28 yıllık hasret sona erdi. Denizli çoktan büyükşehri hak etmişti ve hakkı teslim edildi."
Adem Dalgıç (Tekirdağ): Hizmetin hızlandırılması, güçlendirilip yaygınlaştırılması ve il içi planlamanın daha sağlıklı yapılabilmesi açılarından son derece önemli.
Lütfü Savaş (Hatay merkez ilçe Antakya): Hatay'da 12'si ilçe 64'ü belde 76 belediye var ve 1.5 milyon insan yaşıyor. Hepsine tek elden hizmet götürülecek.

SON GECEDE YİNE SİNİRLER GERİLDİ
Tasarının "Federalizmin yolunu açtığı"nı savunan MHP'nin kürsü işgaline bile sahne olan görüşmelerde önceki gece ise MHP'li Sinan Oğan ile AK Parti'li Muhyettin Aksak arasında yumruklaşmaya varan kavga yaşandı.

Hüseyin KAÇAR- Sırrıberk ARSLAN-Tahir ÖZÇELİK-Mehmet YILDIRIM Özgür ÖZDEMİR- Abdullah YALÇIN-İhsan KARATAŞ-Devrim DERİN-Ali FİLİZKAN-Ufuk SOYHAN


BİZE ULAŞIN