Şehitleri onbinler uğurladı

Şehit askerlerimiz Anadolu'nun 4 bir yanında memleketlerinde toprağa verilirken törenlere onbinlerce kişi katılarak teröre lanet okudu.
KAYSERİ Uzman Çavuş Onur Karasungur için Bünyan ilçesi Elbaşı beldesinde düzenlenen törene katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da gözyaşlarını tutamadı. Şehit Uzman Çavuş İbrahim Çelik ise Sarız ilçesiBüyüksöbeçimen köyünde toprağa verildi.
KONYA Şehit Uzman Çavuş Mesut Şeker Akşehir ilçesi Reis beldesinde toprağa verildi. Şehidin oğlu Mevlüt Kaan (7) ablası Merve'ye (9) "Babam bize sarılacak mı" dedi. Merve'nin kardeşine "Biz ona o da bize sarılacak, sonra cennete gidecek" sözleri törene katıları gözyaşlarına boğdu.
ERZURUM Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş için Lalapaşa Camisi'nde tören düzenlendi. Törene Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile onbinlerce vatandaş katıldı. Şehidin 3 aylık eşi Hatice Güneş, "Beni bırakma" diye ağladı.
MERSİN Uzman Çavuş Eren Kızılgedik için Yenişehir ilçesinde düzenlenen törende, asker selamı veren anne Fatma Kızılgedik, "Güle güle oğlum, arkanda iki tane daha aslan var" dedi.

MONTUNU KOKLADI
MANİSA
Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin için Turgutlu ilçesinde düzenlenen törene eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök de katıldı. Çiğdem Çetin tören boyunca elinden bırakmadığı eşinin montunu koklayıp tabuta sarıldı.
BARTIN Astsubay Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın Ulus ilçesinde toprağa verildi. Törene şehit olan 17 askerle aynı timde olan ve 1 hafta önce düğün izni alan Uzman Çavuş Mustafa Yeşilyurt'da katıldı.
KIRKLARELİ Şehit Üsteğmen Ersan Yenici Babaeski ilçesi Kuleli köyünde son yolculuğuna uğurlandı. İki çocuğuyla kalan şehit eşi Simge Yenici "Dağ gibi adamdın" diye feryat etti.
GÜMÜŞHANE Şehit Uzman Onbaşı Yusuf Tüfekçi Kürtün ilçesinnde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın da katıldığı törenle toprağa verildi.
GİRESUN
Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici'nin Keşap ilçesindeki cenaze töreninde 23 günlük eşi Elif Gemici, "Son göreve giderken, helallik istemiştin. Şehit olacağın içine mi doğmuştu?" diye ağıt yaktı.
TEKİRDAĞ Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy'un Çerkezköy ilçesindeki töreninde nişan hazırlığında olduğu Hande Şengün "Aşkım yanında beni de götür" diyerek ağladı.
ADANA Uzman Çavuş Erdal Tekin Feke ilçesinde toprağa verildi.
DENİZLİ Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'yı (25) ise Denizli'de 10 binler son yolculuğuna uğurladı. Anne Cemile Avcı, kardeşi Sedat Avcı ve nikah kıyılmasına rağmen henüz düğün yapmadığı eşi Selin Avcı, gözyaşlarına boğuldu. Şehit eşi Selin Avcı ise tabuta sarılarak, "Vedat'ım beni bırakma. Vedat'ım ne olur kalk" demesi yürekleri dağladı.Avcı, Asri Mezarlıktaki şehitlikte toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN