PKK yandaşları market yaktı

Mersin'de terör örgütü yandaşları içinde müşterileri bulunan marketi molotof bombası atarak yaktı. Alevlerin yükseldiği markette iki çocuk çaresizlikle birbirine sarılırken, ölümden dönen müşterilerin yaşadığı dehşet, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Terör örgütü yandaşlarının cezaevlerindeki açlık grevlerini bahanede ederek Mersin'deki bir marketi benzin döküp ateşe vermesi, müşterilerin kaçışması ve market içinde kalan iki çocuğun çaresizlikle bir birlerine sarılması güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Kamera kayıtlarına göre müşteriler alışveriş yaparken dışarıda birden beliren yüzleri maskeli grup, ellerindeki molotof bombaları ile markete saldırıyor. Terör örgütü yandaşlarından kimileri marketin camını çekiçle kırmaya çalışırken bazıları ise ellerindeki yanıcı maddeyi döküyor. Bu sırada müşteriler ve market çalışanları ise korku ve panik içinde arka tarafa kaçışıyor. Bir baba ise çocuğunun elinden tutarak alevlerden uzaklaşmaya çalışıyor. Saldırganlardan biri ise elindeki benzin bidonu ile içeriye kadar girerek döküyor. Bu sırada benzinin tutuşması ile saldırganlardan biri de alevlerin arasında kalıyor.

Markette alevler içinde iki çocuk direğin arkasına saklanıp korku ve çaresizlikle birbirlerine sarılıyor.

Market çalışanlarından biri, yangın söndürme tüpü ile alevlere müdahale etmesine rağmen başaramıyor. Kısa sürede yapılan müdahale ile içeride kalanlar yara almadan kurtarıldı.

Görüntüleri inceleyen polis ekipleri zanlıları tek tek belirledi.

Yapılan operasyonla yakalanan yaşları 18'den küçük M.Z. ve E.L. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Polisin diğer zanlıları yakalamak için başlattığı çalışmalar ise sürüyor.BİZE ULAŞIN