Sınıra mevzi kazılıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırının sıfır noktasındaki yüksek tepeye iş makineleri ile mevzi kazılıyor.

Suriye sınırına sıfır noktada bulunan ve daha önce Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'nun ziyaret ettiği 2. Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı 4. Hudut Bölük Komutanlığı'na İş makineleri mevzi kazılıyor. Son sistem teknolojik cihazların Suriye sınırındaki kritik yerlere yerleştirildiği öğrenildi.

Daha öncede TSK, Türkiye'nin sınırının en uzun olduğu Suriye sınırına askeri yığınak yaparken, Suriye sınırının sıfır noktasına Stinger füzeleri ile uçaksavarlar takviye edilirken, M 113 zırhlı personel araçlarına monteli Stingerler (Atılgan) ile Land Rover Defender 130 tipi askeri ciplere monteli Stingerler (Zıpkın) sınır boylarına konuşlandırıldı. Suriye'ye 910 kilometre sınır hattı bulunan Türkiye sınır birliklerine askeri araç, tesisat ve son teknoloji ile donatılan silahları sevk ediyor. Suriye sınırında bulunan Kilis, Gaziantep, Hatay, Gaziantep, Mardin ve Şanlıurfa illerindeki sınır birliklerinde hareketlilik yaşanıyor.
BİZE ULAŞIN