Arınç: Hepimize geçmiş olsun

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye'de Esed rejiminin elinde tutsak bulunan gazeteci Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, "Hepimize geçmiş olsun." dedi.

Manisa Öğretmenevi'nde açıklama yapan Arınç, "İki gazeteci arkadaşımız, üç dört aydır Suriye'de bulunuyorlardı. Durumlarını yakinen takip ediyorduk. Hayatta ve rejimin elinde olduklarını biliyorduk. İki gazeteciden Cüneyt Ünal'ın serbest kaldığını öğrendik. Bundan dolayı büyük bir sevinç yaşıyoruz. Kendisine, eşine ve Türk basın camiasına geçmiş olsun diliyorum." şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Arınç, şunları kaydetti: "Sadece görevini yapmakta olan bir gazetecimizin zorla hürriyetinden mahrum edilmesi bizi üzmüştü. Daha önce de bilindiği gibi iki gazeteci Esed rejimi tarafından tutuklanmış, sonra da serbest bırakılmışlardı. Konunun takibi için iki Hatay milletvekilimizin, yanlarındaki heyetle birlikte Esed'le temas kurduklarını ve gazetecilerin serbest bırakılması konusunda girişimlerde bulunduklarını biliyorum. Girişimlerinden dolayı, gazetecilerin serbest bırakılmaları konusunda böylesine fedak'rca çalışma yaptıkları için milletvekili arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Suriye'de yaşanan olaylar, oralardakilerin her an hayati tehlike içinde olduklarını gösteriyor. En son Resulayn kasabasındaki harabeleri gördükten sonra oralarda yaşayan büyük küçük herkesin hayat endişesi içerisinde olduklarını görüyoruz. Suriye'de sükunetin tesisi için hepimiz gayret içerisindeyiz. Umarım gazeteci arkadaşımızın serbest bırakılması, başka hayırlı işlere de vesile olur."

BİZE ULAŞIN