TSK 18 ülkeye ders veriyor

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait "Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi (ÇUDGMM) açıldı. Merkez'de şu anda görülmekte olan deniz güvenliği ve "deniz haydutluğuyla mücadele" kursuna 18 ülkeden 32 kursiyer katılıyor.

Merkezde 14-16 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Deniz Güvenliği Çalıştayı"na yerli ve yabancı çeşitli üniversite ve kuruluşlardan konuşmacı ve aralarında Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner ve Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı'nın da bulunduğu çok sayıda gözlemci katıldı.

ÇUDGMM'nde 12-23 Kasım 2012 tarihleri arasında icra edilmekte olan "Deniz Güvenliği ve Deniz Haydutluğu ile Mücadele Kursu"na 18 ülkeden 32 kursiyer katılıyor. Ayrıca 20-29 Kasım 2012 tarihleri arasında icra edilecek "NATO Dynamic Master" Komuta Yeri Tatbikatına, ÇUDGMM'nde oluşturulacak "Deniz Ulaştırması için İşbirliği ve Rehberlik (DUİR) Birliği-Marmaris ile iştirak edilecek. DUİR Birliği-Marmaris'te 6 Türk, 2 Polonya, 2 Hollanda ve 2 Belçika deniz kuvvetleri komutanlığı personeli görev yapacak. Merkez'in açılışına Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Atilla Kezek de katıldı.
BİZE ULAŞIN