Bu pis oyun bitmeli

Şemdinli'de şehit düşen 5 askerden Bekir Çavuşun babası Ali Çavuş, "Dünyanın her tarafında sefaletin, kanın ve gözyaşının temelinde cehalet var. Bu pis oyun bitmeli" dedi

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesindeki Balkaya Dağları bölgesindeki çatışmada şehit düşen askerler törenle ateşin düştüğü beş ildeki baba ocaklarına gönderildi. Üsteğmen Gökhan Korkut, astsubaylar Mehmet Bostancı, Bekir Çavuş, Nihat Gün ve uzman çavuş Bilal Akgün'ün cenazeleri Hakkari'deki törenin ardından 3 helikopterle Van'a götürüldü. Aileleriyle birlikte Van Jandarma Helikopter Filo Komutanlığı'na getirilen şehitlerin Türk Bayrağı'na sarılı tabutları helikopterlerden alınarak bir süre omuzlarda taşındıktan sonra hazır bekletilen Türk Hava Kuvvetleri'ne ait iki uçağa konuldu. Şehitler uçaklarla memleketlerine uğurlandı. Uzman çavuş Bilal Akgün, memleketi Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı. Dereli köy mezarlığındaki törende yakınları şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Akgün'ün naaşı, cenaze namazının kılınmasının ardından askerlerin omzunda taşındıktan sonra köy mezarlığında toprağa verildi. Şehit astsubay Mehmet Bostancı'nın cenazesi, Çorum'un Bayat ilçesinde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. İlçe mezarlığında yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılanlar PKK aleyhine slogan attı.

3 ŞEHİDE TÖREN BUGÜN
Şehit üsteğmen Gökhan Korkut'un cenazesi askeri uçakla Antalya Askeri Havalimanı'na getirildi. Cenazeyi karşılamaya giden Gökhan Korkut'un annesi Leyla Korkut, babası Veli Korkut, kardeşleri ve yakın akrabaları da cenaze morga konulduktan sonra gözyaşı döktü. Anne Leyla Korkut güçlükle sakinleştirilirken, baba Veli Korkut, gözyaşlarını silerek, "Bir Gökhan gider, bin Gökhan gelir. Bu toprağın bir karışını bile hiç kimseye vermeyiz" dedi. Şehit astsubay Nihat Gün'ün cenazesi de memleketi Konya'ya getirildi. Fenalık geçiren annesi Sıdıka ve baba Fevzi Gün'e sağlık görevlileri müdahale etti. Adana'ya getirilen şehit astsubay Bekir Çavuş'un yakınları da oğullarının cenazesi getirildiğinde fenalık geçirdi. Baba Ali Çavuş, "Dünyanın her tarafında sefaletin, kanın ve gözyaşının temelinde cehalet var. Bu pis oyun bitmelidir" dedi. 3 şehit bugün toprağa verilecek.

BİZE ULAŞIN