BDP'li Üçer'den skandal sözler

Milletvekili Oya Eronat’ın oğlunun öldüğü dersaneye saldırı emrini veren teröristin cenazesinde güvenlik güçlerine direnen BDP’li Özdal Üçer, halka silahlanın çağrısı yaptığı ortaya çıktı.

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in skandalları bitmek bilmiyor. Görevi başındaki doktora şiddet uygulaması, Başbakan'a ağır hakaretlerde bulunması ile gündeme gelen Üçer, işi daha da ileri götürdü. Diyarbakır'da bir dershaneye yapılan silahlı saldırının emrini veren Mehmet Guyi kod adlı Muhyittin Kaplan'ın cenazesinde Üçer, 'silahlanın' çağrısı yaptı. Güvenlik güçlerinin müdahalesini 'silahlanın' çağrısıyla engellemeye çalışan BDP'li Özdal Üçer tepki çekti.

SAVCI YAZI GETİRENE KADAR BARİKAT

31 Ekim 2012'de yapılan cenazeye katılan Üçer, Öcalan ve PKK bayraklarının açılmasına müdahale eden güvenlik güçlerini engellemeye çalıştı. Güvenlik güçlerinin müdahalesini yanındakilere 'Arkadaşlar çeper durun, Savcı bey resmi yazı getirsin ondan sonra, çeper kurun' diyerek engellemeye çalışan Üçer, kendisini görüntülemeye çalışan kameramana 'Kapat, kapat, terbiyesiz' dedi. Özdal Üçer aynı cenazede çadırda toplanan bir grup kalabalığa konuşma yapmış ve konuşmada, başbakana 'ahmak, akılsız, haysiyetsiz' gibi çok ağır hakaretler etmişti. Üçer'in hakaret içeren görüntülerinin yayınlanması üzerine Başbakan Erdoğan da hakaret davası açmıştı.

DOKTOR DÖVMÜŞTÜ!BDP YALANLADI


Barış ve Demokrasi Partisi(BDP), Van Milletvekilli Özdal Üçer'in halka 'silahlanın' çağrı yaptığı yönündeki haberi yalanladı. Üçer'in 'silahlanın' yönünde bir çağrısı bulunmadığını belirten BDP, iddiayı gerçek dışı olarak niteledi. BDP, milletvekili Üçer'in taziye çadırının korunması yönünde çağrı yaptığını ifade etti.

BDP tarafından konu ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, iddiaların tümüyle gerçek dışı olduğu kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Olay günü kim oldukları bilinmeyen, ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan sivil kişiler taziye çadırına izinsiz girmiş, taziyedeki insanlara yönelik silah doğrultmuş, kitleye tehditlerde bulunmuş, bunun üzerine Milletvekilimiz Sayın Üçer de, kimliği belirsiz bu kişilere çadırdan derhal dışarı çıkmaları ve taziyedeki insanlara karşı saygılı davranmaları çağrısında bulunmuştur. Milletvekilimiz Sayın Üçer, halka dönük olarak da taziye çadırına sahip çıkılması ve çadırı koruması çağrısı yapmıştır." Açıklamada, Üçer'in hedef gösterildiği ileri sürüldü.


BİZE ULAŞIN