Dünyanın en zararlı uyuşturucusuna operasyon

Dünyanın en zararlı uyuşturucusu olarak bilinen ve Extacy hapının ham maddesi olduğu bildirilen 160 gram metafetamin maddesi Bursa polisinin operasyonuyla ele geçirildi.

Van'dan Bursa'ya uyuşturucu madde getirileceği ihbarını alan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde tertibat aldı. Bir gün önce Van'dan yola çıkan ve ertesi gün Bursa'ya gelen bir obotüsteki koliyi almaya gelen Erdal H. (35) ile Vedat T. (30), polisin yaptığı operasyonla gözaltına alındı. Zanlıların teslim alaya geldiği koli içinde yapılan aramada, iki adet şampuan kutusuna gizlenmiş halde 160 gram metafetamin adlı uyarıcı madde ile 3 adet satışa hazır çıkı halinde uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Zanlılar, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlıların teslim almaya geldiği kolide bulunan 'metafetamin maddesinin çok etkili bir uyarıcı madde olduğu, piyasa değerinin 75 bin Avro olduğu ve yakıldıktan sonra dumanı çekilerek içilen maddenin Türkiye'de 2009 yılından sonra ikinci kez ele geçirildiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN