İşte Şemdinli’deki hain saldırı!

Şemdinli'de PKK'lıların güvenlik güçlerinin geçişi esnasında yaptığı ve 2 sivil vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı saldırının görüntüsü ortaya çıktı.

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü 04.11.2012 tarihinde Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından bir araca yerleştirilen patlayıcının güvenlik güçlerine ait zırhlı aracın geçişi esnasında patlatması sonucu 2 vatandaşın hayatını kaybettiği ve 24 vatandaşın yaralandığı olayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde aracın gelişi ve içinde çıkan şahıs ile patlama sonrası iş zırhlı araçta ve çevre binalarında meydana gelen hasar yer alıyor.

HAİNLER YAKALANDI

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüphelinin ise 24.11.2012 günü çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandığı açıklandı.

Ayrıca Hakkari merkez ve ilimiz Yüksekova ilçesinde örgüt adına düzenlenen yasadışı toplumsal olaylarda güvenlik güçlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına ait lojmanlara, araçlara, binalara, MOBESE direklerine yönelik el yapımı bombalı, Molotof kokteylli, havai fişekli, taşlı ve sopalı saldırılarda bulundukları tespit edilen 14 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, bu şahıslardan 25.11.2012 tarihinde adli makamlara sevk edilen 6 şüpheli şahıs tutuklanmıştır denildi.

BİZE ULAŞIN