TBMM'de yoğun gündem

TBMM Genel Kurulu, AK Parti'nin grup önerisiyle bu hafta yoğun bir mesai yapacak. Grup önerisi ile milletvekilleri Çarşamba günü SPK Kanun Tasarısı'nı, Perşembe Yargılama Sürelerinin Uzunluğu ile Mahkeme Kararlarının Geç veya Kısmen İcra Edilmesi ya da İcra Edilmemesi Nedeniyle Tazminat Ödenmesine Dair Kanun Tasarısı'nı ve Cuma günüde Enerji Bakanı Taner Yıldız hakkında verilen gensoru önergesini görüşecek.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Gürdal Mumcu Başkanlığı'nda toplandı. Mumcu gündeme geçilmeden 3 milletvekiline gündem dışı söz verdi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla gündemdışı söz alan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kadının Türk örf ve adetlerine göre, yuvanın asıl sahibi, aile ve toplumun temel direği olduğunu söyledi. Savurganlık ve israf konusunda söz alan MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ise bir insana yapılabilecek en büyük kötülüğün ürettiğinden daha fazlasını tüketmeye alıştırmak, bir topluma yapılabilecek en büyük iyiliğin de toplumu rahatına kıymayı öğretmekten geçtiğini ifade etti. CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli de Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla konuştu.

Daha sonra yerinden söz alan grup başkanvekilleri partileri adına, Başkanvekili Mumcu da Başkanlık Divanı adına babası vefat eden TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'a başsağlığı dilediler. Genel Kurul'da daha sonra grup önerilerine geçildi. AKP'nin TBMM Genel Kurulu'nun bu haftaki çalışma saatlerine yönelik yaptığı önerisi kabul edildi. Kabul edilen öneriye göre bugün Obusmanlık olarak bilinen Kamu Başdenetçisi seçimi bitimine kadar, Çarşamba günü Sermaye Piyasası Kurulu Kanun Tasarısı, Perşembe Yargılama Sürelerinin Uzunluğu ile Mahkeme Kararlarının Geç veya Kısmen İcra Edilmesi ya da İcra Edilmemesi Nedeniyle Tazminat Ödenmesine Dair Kanun Tasarısı ve Cuma günüde Enerji Bakanı Taner Yıldız hakkında verilen gensoru önergesinin bitimine kadar TBMM Genel Kurulu çalışacak.

BİZE ULAŞIN