Bomba elinde patladı!

Adana'da bölücü terör örgütü yandaşı bir kişinin sokak eyleminde polise atmak istediği el yapımı bomba elinde patladı. Parmakları kopan 20 yaşındaki H.Ç., Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Olay, merkez Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi'nde yaşandı. Bölücü terör örgütü PKK'nın kuruluş yıl dönümünü bahane eden bir grup, Karasu Kavşağı'nda ateş yaktı. İddialara göre grup, el bombaları ile Dağlıoğlu Polis Merkezi'ne saldırmak istedi. Polise, el yapımı bomba, molotof bombası ve havai fişeklerle saldırmak isteyen gruba polis müdahale etti. Burada, eylem yapan göstericiler, polisin müdahalesinden sonra dağıldı. Olayların ardından özel bir hastaneye başvuran ve hastane yetkililerine, 'biber makinesine elimi kaptırdım' diyen Hamdullah Ç.'ye ilk müdahale yapıldı.

Olayın bildirilmesinin ardından harekete geçen polis, gencin biber makinesinden değil, el yapımı bombanın patlaması sonucu yaralandığını tespit etti. Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edilen H.Ç.'nin 5 parmağı koptu.

Bu arada, son 3 yılda Adana'nın değişik mahallelerindeki korsan gösterilerde 12 çocuğun elinde bomba patladığı, olaylarda 3 çocuğun hayatını kaybettiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN