"Patriotlar Kürecik'i korumak için mi?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis grup toplantısında, "Patriotlar Kürecik istasyonunu korumak için mi geliyor" diye sordu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
(Patriot) Bu füzeler niye geliyor, çıkıp biri açıklasa. Eğer 'Suriye'de uçuşa yasak bölge oluşturacağız onun için bu füzelere ihtiyacımız var' diyorsanız onu da söyleyin. Bu millet, çocuğuna eline silah verip cepheye gönderdiği zaman gerekçesini bilmek zorundadır. Yoksa bu füzeler Kürecik istasyonunu korumak için mi geliyor? İsrail ile yapılan pazarlıkların sonucu Patriot füzeleri Türkiye'ye mi konuşlandırılacak?
Davutoğlu, 'Suriye'den bize tehdit geliyor o nedenle Patriot füzeleri geliyor' diyor. Suriye'nin işi başından aşkın zaten, orada iç çatışma var, savaş noktasına gelmişler, Türkiye'ye mi saldıracaklar? Fındık kadar beyni olan, bunun böyle olmadığını gayet iyi bilir... Koşa koşa Gazze'ye gitti, birisini yakaladı başladı ağlamaya. Emin olun o fotoğraf yapmacık fotoğraf. Ağlayacaksan bu ülkede binlerce şehit anası var, birisine sarılıp ağlasaydın bari.
Türkiye'yi bu hale getiren kişi senin Dışişleri Bakanındır. Bir şey yapmak istiyorsan, Davutoğlu'nu alacaksın Dışişleri Bakanlığı'ndan.

BİZE ULAŞIN