CHP bu zihniyetle giderse...

AK Parti'nin Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda, tasfiye edilen HAS Parti'nin 5 bin üyesi ile 2 bin 100 DP'li AK Parti'ye katıldı. Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, seçim çalışmalarına şimdiden başlanması talimatını partililere verirken; çiçeği burnunda genel Başkan Yardımcısı Soylu konuşmasında, hayal bile edemediği bir partide olduğunu belirterek; "Türkiye'nin bu coğrafyanın ve dünyanın lider ülkesi olmasını sağlayabilecek, bu büyük hamleyi Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a tamamlatmak için bu büyük aile ile beraberiz" dedi. Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş ise konuşmasında, "Önümüzdeki, 3 yıl Türkiye'nin 30 yılını belirleyecektir." ifadelerini kullandı. AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı ATO Congresium'da yapıldı. Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Salih Kapusuz, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekilleri ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı.

HALUK İPEK: SEÇİM ÇALIŞMALARINA ŞİMDİDEN BAŞLAYIN
Törende konuşan AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, AK Parti'ye olan katılımların bütün partilileri memnun ettiğini ifade etti. İpek, yerel seçimlerin önemine dikkat çekti ve seçimlerden elde edilecek sonucun Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin genel seçimlere etki edeceğini vurguladı. İpek, teşkilattaki üyelerine; "Seçim çalışmalarına şimdiden başlayın" şeklinde seslendi.

"MİLLETİN ADAMLARINI KATLETTİLER, MİLLET KENDİNE BİR ADAM BULDU"
AK Parti'ye daha yeni geçen Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise salondaki kalabalığı coşturan bir konuşma yaptı. Partililer tarafından konuşması sık sık alkışlarla kesilen Soylu, "Ürkütmek istediler bizi. Menderes'e o ipi asanlar, korkutmak istediler milletimizi. Şimdi bugünlerde anlıyoruz ki, milletin adımlarını falan bırakmamaya çalışıyorlar. Endişe ettiğimiz, korktuğumuz başımıza geldi ve rahmetli Özal'ı, milletin bir adamını daha milletten ayırmışlar. Milletin adamlarını katlettiler, millet kendine bir adam buldu. Milletin bu adamını bu millete adamak için buradayız" diye konuştu.

SOYLU: BÜYÜK HAMLEYİ TAYYİP ERDOĞAN'A TAMAMLATMAK İÇİN BURADAYIZ
"Ağır darbeler, entrikalar, siyasetin o dehlizlerinde, kozmik odalarında programlananlar kardeşleri birbirinden ayırmıştı."diyen Soylu konuşmasına şöyle revam etti: "Şimdi 21. yüzyılın bu coğrafyadaki en önemli fırsatı için, bu büyük aileye, bu demokrasi ailesine, rahmetli Menderes'e tamamlattırılmayan, rahmetli Özal'a tamamlattırılmayan Türkiye'nin demokratik gelişmesini, Türkiye'nin kalkınmasını, Türkiye'nin büyümesini, Türkiye'nin zenginleşmesini ve Türkiye'nin bu coğrafyanın ve dünyanın lider ülkesi olmasını sağlayabilecek, bu büyük hamleyi Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a tamamlatmak için bu büyük aile ile beraberiz."

"BÖYLE BİR SİYASAL SİSTEMİ OLAN PARTİYİ HAYAL DAHİ EDEMEMİŞTİM"
Soylu, önümüzdeki 10 yılın, geçmiş 10 yıl kadar önemli olduğunu belirterek; Türkiye'nin önündeki 3 seçime dikkat çekti. Yaklaşan, mahalli seçimlerin önemine konuşmasında dikkat çeken Soylu, "Mahalli ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandıktan sonra genel seçimlerin AK Parti açısından daha kolay olacağını söyledi. AK Parti'nin geçmişteki tahribatı yok etmekle yükümlü olduğunu kaydeden Soylu, "Çocukluğumdan beri siyasetin içerisindeyim. Bu kadar mükemmel siyasal sistemi olan bir siyasi partiyi hayal dahi edememiştim" diye konuştu.

NUMAN KURTULMUŞ: ÖNÜMÜZDEKİ 3 YIL, TÜRKİYE'NİN 30 YILINI BELİRLEYECEKTİR
Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise, 1876 yılından itibaren iki farklı siyasi anlayışın Türkiye'de yarıştığını belirterek, şöyle konuştu: "Türkiye'de aslında 1876'dan bu yana iki farklı siyaset kulvarı, iki farklı fikir kulvarı birbiriyle mücadele ediyor, karşı karşıya geliyor. Bunlardan bir tanesinin İttihat ve Terakki zihniyeti. Onun devamı da CHP. Bu zihniyetin milletin kökleriyle sorunları söz konusu. Bu milletin giyim-kuşam uydurma dertleri var. Ama artık milletin çocukları sahne aldı." AK Parti'nin önünde çok önemli 3 yılın olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "3 yıl Türkiye'nin 30 yılını belirleyecektir" dedi. Kurtulmuş, önümüzdeki 30 yılda, CHP'nin bu zihniyetle devam ederse de iktidar olamayacaklarını söyledi. CHP'nin hep yanlış yerde durduğu için başarısız olduğunu anlatan Kurtulmuş, "Milletin durduğu çizgide durursanız, kazanmaya devam edersiniz" diye konuştu.

GÖKÇEK: BAŞBAKANIMIZI YÜZDE 60'LA CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise yaptığı konuşmada partiye katılanlara 'Hoş geldiniz' demek için programa katıldıklarını söyledi. Partiye yeni katılanları, "Aynı ailenin bir üyesi" olarak gördüklerini ifade eden Gökçek, "Numan Bey ve arkadaşları gurbetteydi. Bu gurbet fazla uzun sürmedi ve tekrar aramıza döndüler." diye konuştu. AK Parti'nin yüzde 50'nin üzerinde bir oy olarak yerel seçimlerden zaferle çıkacağını da dile getiren Gökçek, "Yerel seçimlerden 4 ay sonra da Cumhurbaşkanlığı'nı alacağız inşallah. Başbakanımızı da o gün yüzde 50 ile değil, yüzde 60 ile Cumhurbaşkanı yapacağız" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından ise HAS Parti'den ve Demokrat Parti'den AK Parti'ye katılan partililere Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Haluk Koç, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından rozetleri takıldı.

BİZE ULAŞIN