'Milletimizin bizden beklentisi var'

Başbakan Erdoğan, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezlekeyle ilgili, "Milletimizin bizden beklentisi var" ifadelerini kullandı. Erdoğan, Senegal Başbakanı Abdoul Mbaye ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında soruları yanıtladı. Erdoğan, şunları söyledi:
(BDP'li vekillerin dokunulmazlığının kaldırılması konusunda Cumhurbaşkanı Gül ile fikir ayrılığı olup olmadığı şeklindeki soruya) Konuları saptırmayalım. Farklı konu, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasının neyi hedeflediği bellidir. Benim yaptığım açıklamanın da neyi hedeflediği bellidir.
Bu fezlekeler parlamentoya geldiği zaman dokunulmazlıklarının devamı mı yoksa kalkması mı, bu kararı Parlamento verecektir. Erdoğan, bir soru üzerine "Eğer bir ülkenin doğal kaynaklar itibariyle petrolü ve nakde dönüşebilecek madenleri yoksa o ülkenin yapması gereken en önemli iş bilgiye mücehhez bir insan potansiyelinde teknolojik yatırımlara yönelmesidir" dedi.

SUFLE VERDİ
Senegal Başbakanı Abdoul Mbaye, tören kıtasını selamlarken ne diyeceğini unuttu. Erdoğan bunun üzerine, Mbaye'nin kulağına eğilerek sufle verdi.

BİZE ULAŞIN