CHP'nin gensoru önergesi reddedildi

CHP'nin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması TBMM Genel Kurulu'nda reddedildi.

CHP'nin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, ''Bu şirket şu anda da yasaklı değil. Burada yanlış bilgilere vereceğinize gidin Cumhuriyet Başsavcılığına bu firmanın yasaklı olduğuna dair itirazınızı yapın'' dedi.

Yapılan oylamada, CHP'nin, Bakan Yıldız hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, 4 Aralık Salı günü saat 15.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin hakkında verdiği gensoru önergesi üzerinde konuşan Yıldız, gensorunun önemli bir denetleme mekanizması olduğunu belirterek, hiçbir araştırma yapmadan, iddiaların ilgili kanun ve dokümanlar okunmadan, başka niyetle konu edindiğini söyledi.

Yıldız, tüm titiz yazışmalar sonucunda ihale yasaklar listesinde yüzde 51'den daha fazla hissesine sahip ortaklarının hiçbirinin adına rastlanmadığını ifade ederek, sözleşmenin imzalandığını dile getirdi. Yıldız, ''İhale sürecinde tüm iş ve işlemler mevzuata ve kurallara riayet edilerek tamamlanmıştır. Hiç mesnedi olmayan böyle bir iddiayı araştırma gereği dahi duymadan gensoru gibi önemli bir mekanizmaya alet edilmesini üzüntüyle karşılıyorum'' dedi.

BİZE ULAŞIN