Akıl almaz estetik skandalı!

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre Programı dün akşam estetik mağduru bir kadının dramını ekrana taşıdı.

Serap Alhan, zamanın yıpratıcı etkisinden kurtulup, daha mutlu olacağı bir görünüme sahip olmak için Ankara'da bir devlet hastanesinde bıçak altına yattı. Göğüs büyütme için ardarda bir dizi ameliyat oldu, ama istediği sonuca bir türlü ulaşamadı. Sonunda büyük vaatlerle bir başka cerraha teslim oldu. Bu kez sonuç tam bir hüsrandı Serap Alhan ameliyat masasından kalktığında aynaya baktı ve gördüklerine inanamadı. Göğüsleri yerinde yoktu. İddiasına göre ameliyatı yapan doktor tarafından da sms yoluyla da taciz edildi. Doktorunun çektiği mesajlarla savcılığa suç duyurusunda bulunan Alhan, Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde hastane ve doktoru hakkında 300 bin liralık maddi manevi tazminat davası açtı.

Başından geçenleri anlatırken zaman zaman gözleri dolan Serap Alhan sözlerini şöyle sürdürdü "Artık kendimi bir kadın gibi hissetmiyorum, benim yaşadıklarım ibret olsun estetik ameliyat yaptırmak isteyenler iyi düşünsün. Benim durumuma kimse düşmesin.Sağ kolum tutmuyor." dedi..

Programa konuk olan Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Kuran da "Maalesef Türkiye'de estetik operasyonlar basitleştirilerek anlatılıyor. Bir çok uydurma branş ortaya çıktı. Biz buna karşıyız. Gittiğiniz doktor uzman mı , derneğe üye mi? İyi araştırılmalı. Serap Hanım'ı ameliyat eden doktor derneğimize üye değil. Hukuki yönü bir tarafa Serap Hanım için oyun henüz bitmedi, sabırlı olmalı, bir dizi operasyonla düzelebilir." yorumunda bulundu…

PROF.DR. GÜLÜMSER HEPER: "17-18 YAŞINDA GÖĞÜS ESTETİĞİ OLAN KIZLARIMIZ VAR. BU BİR ÇILGINLIK.."

Programa Ankara"dan katılan Prof. Dr. Gülümser Heper estetik sektörünü yerden yere vurdu. Son yıllarda Türkiye"de tam bir estetik çılgınlığı yaşandığına dikkat çeken Heper "17-18 yaşındaki kızlarımız göğüs estetiği, genç kadınlar vajina daraltma operasyonu yaptırıyor Bu bir akıl şaşmasıdır Egoları yüksek görünse de bu bir acizliktir… ABD estetik dernekleri cinsel organ estetiğini onaylamıyor." uyarısında bulunurken Psikiyatrist Dr. Mutluhan İzmir de "insanların psikolojileri, sosyal durumları göz önüne alınmadan tamamen ticari amaçlarla bu operasyonlar yapılıyor."dedi…

"HOLLYWOOD YILDIZI ANGELINA JOLIE'Yİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR"

Programın ikinci bölümünde ise kadınların korkulu rüyası meme kanseri masaya yatırıldı.

Geçtiğimiz günler de Hollywood yıldızı Angelina Jolie meme kanseri riskine karşı göğüslerini aldırmıştı. Peki bu doğru bir yöntem miydi? Bu sorunun yanıtı Onkolog Cerrah Doç. Dr. Hasan Karanlık'tan geldi.

Karanlık "Ailesinde meme kanseri var diye, herkes kanser olmaz. Jolie'nin aldığı karar sağlıklı bir karar değil. Günümüzde artık önleyici ilaçlarla %50 meme kanserinin önüne geçiliyor."dedi

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Tedavisi Uzmanı Prof.Dr. Bülent Tıraş da "Angelina Jolie'nin göğüslerini aldırması radikal bir karar. Kendisini zor günler bekliyor. Menopoza girecek vücudunun dengesi bozulacak." Yorumunda bulundu..


VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!


BİZE ULAŞIN