'Avcı'lar basınca birlikte kaçamadılar

Reyhanlı'daki saldırının 3 zanlısı, Samandağı'nda saklandıkları kulübeyi tüfekli 4 avcı basınca, farklı yerlere kaçmak zorunda kaldı. Çaresiz kalan Mehmet G., teslim oldu

Salı 28.05.2013
ABONE OL
Reyhanlı saldırısının kilit 3 isminin kaçış esnasında yaşadıkları esrarengiz olay gün yüzüne çıktı. İddia edilen olay gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerine yansıdı. Buna göre patlamada kullanılan araçları satın alan Mehmet G., patlayıcıları olay yerine getiren Doğan Ö. ile Ankara'da keşif yapan Yusuf B. saldırının Suriye ayağını organize eden Yusuf N.'nin tanıdığı Fikret N.'nin Hatay'daki atölyesinde 2 gece kaldı. Ancak televizyonları izleyen şüpheliler arandıklarını öğrenince Ergin isimli bir kişiyle Samandağ İlçesi Tekebaşı Beldesine götürüldü. Şüpheliler burada sazlıklar içerisinde yapımı devam eden kulübede 2 gün kaldı.

ESRARENGİZ MERCEDES
İddialara göre Ergin isimli kişi burada zanlılara domates, zeytin, ekmek, sigara, uyumaları için battaniye getirdi. Üç zanlı burada Suriye'ye kaçış planı yaparken salı günü akşama doğru kulübeye 124 kasa siyah bir Mercedes yanaştı. Araçtan inen ve üzerlerinde avcı kıyafeti bulunan 4 kişi av tüfekleri ile kulübeyi kurşun yağmuruna tuttu. Şüphelilerden Yusuf B. içerdekileri 'yat yat yat' diye uyararak kaçmalarını sağladı. Yusuf B. ile araçları alan Mehmet G. bir yöne, Doğan Ö.'de farklı bir yöne kaçarak ayrıldı. Avcı kılıklı 4 kişi arkadan ateş etmeye devam etti ancak isabet ettiremediler. Yusuf B. kaçarken kafasını duvara vurup yara aldı. Daha sonra ikili de ayrıldı. Mehmet G. artık kaçamayacağını anlayınca Harbiye Jandarma Karakoluna teslim oldu.