Lice Cezaevi'nde olay çıktı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan K-2 Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklular ile cezaevi idaresi arasında çıkan olaylar sona erdi.

Edinilen bilgiye göre, cezaevinde sabah saatlerinde başlatılan rutin arama ve tutukluları ziyarete gelenlerin kapı önünde aranmasına tepki gösteren mahkumlar, olay çıkardı. Ayaklanan tutukluların çıkardığı olaylara müdahale etmek üzere kriz masası kuruldu.

AİLELER GÖRÜŞ İÇİN CEZAEVİNE GİRMEYE BAŞLADI

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan cezaevinde sabah saatlerinde çıkan kargaşa küçük çaplı isyana dönüşürken, Kaymakam Özer Özbek'in araya girmesiyle olaylar sona erdi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan cezaevinde görüş günü ile rutin cezaevi kontrolleri aynı güne denk gelince içeride küçük çaplı olaylar çıktı. Olaylara müdahale etmek için çok sayıda asker cezaevine sevk edildi. Yaklaşık 3 saat süren gerginliğin ardından Kaymakam Özer Özbek'in araya girmesi ile olaylar büyümeden sona erdi. Kaymakam Özer Özbek aileler ile görüşerek olayın kontrol altında olduğunu ve ayaklanmanın sona erdiğini belirtirken, askerler de cezaevinden çekilmeye başladı.

Olayların sona ermesiyle aileler cezaevine girerek görüşe başlarken, bir anne cezaevi müdüründen şikayetçi olduklarını, içeride bulunan mahkumlara kötü davrandığını ileri sürdü. Oğlu cezaevinde bulunan anne, çıkan olayların kaymakamın araya girmesiyle sona erdiğini dile getirdi.

BİZE ULAŞIN