Kılıçdaroğlu: Sorumlu sensin sen istifa et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reyhanlı saldırısıyla ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan'a, "Sorumlu sensin, adam gibi adamsan o koltukta oturmaz istifa edersin" diye seslendi. Kılıçdaroğlu, Eski Kültür Bakanlarından İstemihan Talay'ın CHP'ye katıldığı grup toplantısında şu mesajları verdi:
Recep Tayyip Erdoğan'a soruyorum; MİT Nisan ayından beri bomba yüklü aracı takip ediyor mu, etmiyor mu? MİT yetkilileri, en son ne zaman uyardı? 9 Mayıs 2013'te. 52 kişinin katili sensin dediğimde bil ki benim de bildiğim var. Adam gibi adamsan o koltukta oturmaz istifa edersin. Sen kim oluyorsun da CHP'yi suçluyorsun? Önce kendine bak.
Terör örgütüne yardım yataklık yapan kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Terör örgütüne yardım yataklık yapana terör örgütünün başı denir.
Suriye için 4 önerim var; Türkiye'nin iç savaşın tarafı olmayacağını, yabancı terör örgütlerini desteklemeyeceğini açıkla, sınır güvenliğini sağla, Cenevre sürecini destekle.

ŞOFÖR TUTUKLANDI
AFYON KARAHİSAR'DA Kılıçdaroğlu'nun içinde bulunduğu otomobille çarpışan ticari aracın şoförü Osman Ünal, bir icra davasında "taahhüdü ihlal" nedeniyle tutuklanarak Afyonkarahisar Açık Cezaevi'ne gönderildi.

BİZE ULAŞIN