Cumhurbaşkanı Gül'e at hediye edildi

Türkmenistan'da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından 'Arkadaş' isimli Ahelteke atı hediye edildi.

Cuma 31.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Cuma 31.05.2013 14:31
ABONE OL
Türkmen mevkidaşı Berdimuhamedov'un bu hediyesinden memnun kalan Cumhurbaşkanı Gül atın asil bir hayvan olduğunu ve kendisine verilen en değerli hediye olduğunu söyledi. Türkmen Devlet Başkanı Berdimuhamedov da Türkmen-Türk dostluğuna vurgu yaparak, ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çaba göstereceklerini ifade etti.

Türkmen atlarına düşkünülüğü ile bilinen Türkmen lider, Cumhurbaşkanı Gül'e hediye ettiği atın ayağını açtı. Bu at ile yarış pistine çıkarak bir tur attı. Daha sonra liderler at üzerindeki gösterileri izledi.

Türkmenistan Devlet Başkanlığı Atçılık Kompleksi'nde Türkmen gençleri at üzerinde Türk ve Türkmen bayrağıyla dostluk gösterisi yaptı. Daha sonra Gül, Berdimuhamedov'un onuruna verdiği kahvaltıya katıldı.

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov değer verdiği devlet konuklarına at hediye ediyor. Türkmen lider daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, eski Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ve Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov'a at hediye etmişti.