Başkanlığı geri aldı ilk Erdoğan kutladı

Antalya'da Menderes Türel, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı 5 yıl sonra geri aldı. Kazananın Antalya olduğunu söyleyen Türel'i ilk kutlayan ise Başbakan Erdoğan oldu

Antalya'da AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, seçimi kazanarak 5 yıl önce devrettiği başkanlık koltuğunu geri aldı. Türel'i arayarak ilk tebrik eden ise Başbakan Erdoğan oldu. Menderes Türel, İl Başkanı Mustafa Köse ve çok sayıda partilinin eşlik ettiği basın açıklamasında 30 Mart seçimlerinin Antalya'ya ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

'TEMİZ SİYASET KAZANDI'
Antalya'da kaldıkları yerden hizmetlerine devam edeceklerini belirten Türel, "Antalya'da demokrasi ve cumhuriyet kazandı. Antalya'da takiyeciler ve kirli siyaset kaybetmiştir. Antalya'da temiz siyaset kazanmıştır, Antalya'da artık kara siyaset, çirkin siyaset olmayacaktır. Antalya'ya barış, huzur getireceğiz. Antalya'da kavga etmeyeceğiz. Dolayısıyla bu seçim sonuçlarında Antalya'nın kazanması bizleri ve bütün hemşerilerimizi mutlu etmiştir" dedi. Türel, seçim sonuçlarının resmi olmamakla birlikte kesinleşmesinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini arayıp tebrik ettiğini söyledi. Türel, seçime katılma oranının yüzde 89.6 çok yüksek bir düzeyde olduğunu ifade ederek, "Birtakım itirazlar nedeniyle bazı sandıklar halen sayılıyor. AK Parti ile CHP arasında 23 bin civarı bir oy farkı var ve sonucun artık etkilenmesi mümkün değil. AK Parti Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmıştır. Herkese hayırlı olsun. Antalya'mıza yeniden hayırlı olsun" dedi. Yapılan açıklamanın ardından Menderes Türel ve İl Başkanı Mustafa Köse ile beraberindekiler kendilerini bekleyen AK Parti otobüsüne binerek vatandaşlara teşekkür etti. Adliyeden kırmızı karanfiller ile uğurlanan Türel'in sevinci görülmeye değerdi.

GECE SİNİRLER GERİLDİ
Öte yandan Antalya'da sayımın devam ettiği önceki gece boyu zaman zaman gerginlikler de yaşandı. Hem AK Partili hem CHP'liler, Antalya İl Seçim Kurulu'nun bulunduğu Antalya Adliyesi'ne akın etti. İki grup arasında tansiyon yükselince güvenlik güçleri devreye girdi. Adliye binası önünde yaklaşık 2 bin polis görevlendirildi.
BİZE ULAŞIN