"Gülerce samimiyse istifa etsin"

Sevilay Yükselir, "Hüseyin Gülerce samimiyse gazeteden istifa etsin" dedi.

A Haber'de Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programına katılan Sevilay Yükselir, AYM'nin Twitter kararını değerlendirdi. Ayrıca cemaatin önemli isimlerinden Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce'nin açıklamalarını eleştiren Yükselir, Başbakan Erdoğan'ın da cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacağını düşündüğünü belirtti.

TWITTER'DA AĞIR HAKARETLER DÖNÜYOR

"Twitter'da çok ağır hakaretler ediliyor. Ben burada birkaç tanesini sıralarım ama o kadar utanç verici ki. Mesela beni zaman gazetesi yazarı İbrahim Öztürk alenen Twitter'da tehdit etti. 'Senin içine Necip Hablemitoğlu kaçmış' imasında bulundu ve beni tehdit etti. Müracaat ettim sonuç yok. Mehmet Baransu Twitter'da Paris cinayetinin arkasında benim olduğumu iddia etti. Savcılığa müracaat ettim yine sonuç yok. Twitter Türkiye'de hiçbir işlem yapmıyor. Sosyal medyayı çok seviyorum ama küfür, hakaret, aşağılama olduğu sürece böyle bir şeyi kabul edemem. Kimse kabul edemez. Twitter belki Türkiye'deki bu durumu bilmiyor. Türkiye'de sosyal medyada küfür ve hakaret yayan birtakım gruplar var. Bunlar Facebook'u, Twitter'ı ele geçirdiler ama en azından Facebook'ta yasal işlem başlatabiliyorsunuz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değil ki. Twitter başka ülkelerin yasalarına uyduğu gibi Türkiye'nin de yasalarına uymalı. Başka ülkelerde bu yalan hesapları tespit edip askıya alabiliyorsunuz. Türkiye'de neden bunu yapmıyorsunuz? Üstelik dünyada Twitter'ı en çok kullanan ikinci ülke olmasına rağmen."

İŞTE YÜKSELİR'İN O AÇIKLAMALARI

HÜSEYİN GÜLERCE SAMİMİYSE GAZETEDEN İSTİFA ETSİN!

"Hüseyin Gülerce açıklama yaptı. 30 Mart bitmiş gitmiş çıkıp röportaj veriyor. "Bir başbakana kafa tuttuk, siyasallaştık, cemaat eski ayarlarına geri dönmeli" diyor. Ama sonunda asıl niyetini söylüyor. "Umuyorum Başbakan inşallah hizmet mensuplarına şefkat gösterecek, hukuki terminoloji kullanmayacaktır" diyor. Hep böyle çıkışlar yapıyor ama sonra gidip CHP için oy topluyor. Kendisini hiç samimi bulmuyorum. Bu son söyleşisini ciddiye almıyorum. Hala çıkıp cemaat diyor. Ne cemaati ya? Suç örgütü bu. Bana göre Pensilvanya'da oturan isim Fethullah Gülen bir suç örgütü lideridir. Onun talimatlarını yerine getirenler de suç örgütü üyesidir. Burada tabi ki bütün cemaatin içindeki masum insanlardan bahsetmiyoruz. Şimdi Hüseyin Gülerce çıkıp röportaj veriyor. Cemaat eski ayarlarına dönsün diyor. Tapeler çıkarken, sokaklar karışırken sen nerdeydin Hüseyin Gülerce? 30 Mart'a kadar neredeydin? Neden Ahmet Taşgetiren gibi tavır koymadın, istifa etmedin? Hayal ettikleri oy oranı çıksaydı bu açıklamayı yapacak mıydı? Tabi ki yapmayacaktı. Bu bir yalan. Hüseyin Gülerce onurlu ise bu söylediklerinde samimiyse Zaman gazetesinden istifa etsin. Cemaat mensuplarıyla bütün bağını koparsın."

"BAŞBAKAN ERDOĞAN CUMHURBAŞKANLIĞI'NA ADAY OLACAK"

"Başbakan Cumhurbaşkanlığı'na aday olmalı, bunu hak ediyor. Türkiye'de ilk defa bir Cumhurbaşkanı halk oyuyla gelecek ve bunu yaşamak olağanüstü bir şey. Gül siyasetten kopmak istemiyor. Bir değişim olabilir aralarında, bunu konuşacaklar. Bence Erdoğan Cumhurbaşkanlığı'nı istiyor ve konuştuklarında anlaşacaklarını düşünüyorum. Dün bu konuda çok yakın bir isimden duyum da aldım. Kesinlikle aday."
BİZE ULAŞIN