Başbakan'dan Zaman muhabirine tavsiye

Başbakan Erdoğan'dan Zaman gazetesi muhabirine oradan ayrılmasını tavsiye etti: "Bence yer değiştirin durmayın oralarda"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'a yapacağı ziyaret öncesinde gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Zaman gazetesinden bir muhabir, yerel seçimler öncesi yayımlanan ve Egemen Bağış'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan'a bir soru sordu. Erdoğan ise verdiği cevaptan sonra Zaman muhabirine bir tavsiyede bulundu. İşte o sözler:

"Bir defa gazetecisiniz, arkadaşımızın açıklamasını bile duymamışsınız. Kendisinin böyle söylemesinin mümkün olmadığını kendisi ortaya koydu. Biz arkadaşımızı bu tür dublaj, montaj yapanlardan iyi tanıyoruz. Bunu söylediğini kendisi ifade etti. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Böyle bir şey yapanla yürümemiz mümkün değildir. Ben de cuma namazı kılmıyorum biliyorsunuz. Bunu söylüyorlar. Biz cuma namazının nerede nasıl kılınacağını onlardan iyi biliriz. Bir şeyden vuramadılar şimdi Başbakan cuma namazı kılmıyor. Bunlar sahtekar bunlarda her şey var. Bence yer değiştirin durmayın oralarda. Hatta Tayyip Erdoğan'ın cuma namazı kılıp kılmadığıyla ilgili olarak da utanmıyor musunuz bu iftiraları atmaya diye söyleyebiliyorsanız da memnun olurum"
BİZE ULAŞIN