Haşim Kılıç'tan Twitter açıklaması

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Anayasa Mahkemesi'nin, Twitter kararıyla ilgili duygusal reflekslerin olabileceğini belirterek, bunu anlayışla karşıladığını söyledi.

Askeri Yargıtay'ın kuruluş yıldönümü törenlerinde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kılıç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Kılıç, Anayasa Mahkemesi'nin yapısında değişiklik tartışmalarıyla ilgili soruya, "Hiçbir endişe taşımıyorum. Yasa koyucu istediği zaman istediği değişikliği yapabilir, biz de ona göre hareket ederiz" cevabını verdi.

Kılıç, Youtube yasağıyla ilgili ise konuyu, kendilerine geldiği zaman değerlendireceklerini söyledi.

Kılıç, yerel seçimlerle ilgili YSK'nın ne karar vereceğini bilmediklerini belirterek, "Anayasa Mahkemesi'ne bir başvuru olursa arkadaşlarımız oturur karar verir. Benim bugünden şöyle bir karar verilir böyle bir karar verilir diye değerlendirme yapmam mümkün değil. Başvuru olduğunda bunu mahkememiz değerlendirecektir" diye konuştu.

Gökçek'in Anayasa Mahkemesi'ni ziyaretiyle ilgili soru üzerine Kılıç, "Sayın Gökçek'le çok eski bir tanışıklığımız var. Mahkemenin yakınından geçtiğini söyledi, biz de buyurun dedik, geldi. Zaman zaman bu ziyaretler olur" dedi.

Kılıç, cumhurbaşkanlığı adaylığına isminin geçtiği yorumlarına, "Basında çıkan bu haberlerle ilgili benim hiçbir düşüncem görüşüm ve katkım yok. Bu olaylar tamamen benim dışımda haberim olmadan yapılan değerlendirmelerdir. Ben şu anda Anayasa Mahkemesi başkanıyım" diye cevap verdi.
BİZE ULAŞIN