Emniyet'te paralel şeytanlık

Görevden alınan memurlar, yerlerine gelen polisler için teşkilata "cemaatçi" ihbarı yaptı.

Paralel yapının Emniyet teşkilatındaki son tezgahı… Görevden alınan memurlar, yerlerine gelen polisler için teşkilata "cemaatçi" ihbarı yaptı. Müfettişlerin dikkati oyunu bozdu.

Akşam gazetesinden Muhammet Kutlu'nun haberine göre; İstanbul merkezli 17 ve 25 Aralık tarihli derin operasyonun ardından deşifre olan ve görevden alınarak yerleri değiştirilen paralel yapının Emniyet teşkilatındaki kadrolarının, eski koltuklarına dönebilmek için şeytanın bile aklına gelmeyecek planlar uyguladığı ortaya çıktı.

Tasfiye edilen paralel polisler, yerlerine getirilen memurlar için "karalama" kampanyası başlattı. Emniyet teşkilatına çok sayıda ihbar mektubu ve mailleri göndererek "Ataması yapılan kişi kendisini yıllarca kamufle etmiş Pensilvanya'ya bağlı cemaat polisidir" ifadelerine yer verdi.

İhbar mektuplarından bazılarının, kısa süreli de olsa amacına ulaştığı ve cemaatle hiçbir bağlantısı olmayan kimi isimlerin geçici sürelerle de olsa, görevden uzaklaştırıldıkları ifade edildi. Mektupları mercek altına alan müfettişler, iddiaların senaryodan ibaret olduğunu ortaya çıkardı.

Kaynak: Akşam
BİZE ULAŞIN